Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przeciw przeziębieniu leki te będą nieskuteczne, a nawet niebezpieczne dla zdrowia

Tym razem Zima naprawdę się skończyła… Od połowy stycznia cała Francja jest dotknięta stosunkowo zauważalnym atakiem zimy. Ogólnie rzecz biorąc, temperatury są poniżej sezonowych norm. w tych przypadkach, Uważaj na przeziębienia !

Na początku 2023 roku powróciły już, oprócz Covid-19, grypa i zapalenie oskrzelików, z pewnością w spadku, ale nadal.

Lek na zimową gwiazdę

Ogólnie przeziębienie wskazuje, że trwa od 8 do 10 dni Zachodnia Francja. Objawy są znane: ból głowy, katar lub zatkany nos, ból gardła… Niewiele samo w sobie, ale niezbyt przyjemne do życia na co dzień.

Przeczytaj także: Mając na swoim koncie 14 000 PV, ten król oszustów jest rekordzistą w wykroczeniach drogowych

Aby im ulżyć, wielu z nas udaje się prosto do apteki, aby znaleźć lekarstwo, które nam ulży, bez przechodzenia przez apteczkę, co prawda – na przeziębienie – na niewiele się to zda.

Narkotyki Na przeziębienie jest lista długa jak ramię. Większość z nich będzie w najlepszym przypadku nieskuteczna, aw najgorszym niebezpieczna dla zdrowia. Według badania opublikowanego w poniedziałek 23 stycznia przez stowarzyszenie konsumentów UFC-Que ChoisirWiele z tych leków Winter Star już zawiera substancje, których należy unikać, z niepożądanymi efektami.

Jego aktor jest fajny, a Norofen jest fajny… zapobiega reklamom

Ponadto w 2018 r.Narodowa Agencja Leków zakazała reklam W przypadku produktów zawierających pseudoefedrynę ze względu na poważne reakcje, jakie może wywołać. Są to nazwy znane z apteczek, takie jak: Actifed Cold, Ferve Cold, Nurofen Cold, Rhinadvil Cold, czy Humex Cold.

Odtąd farmaceuci nie mieli już prawa eksponować ich w dużym formacie w swoich witrynach. Ale od tego czasu pojawiły się inne leki: są to leki przeciwhistaminowe pierwotnie przeznaczone do zwalczania alergii. Tak jest w przypadku serii Fervex i Humex, które bazują na feniraminie lub chlorfenaminie.

READ  Jakie są skutki podróży kosmicznych na mózg?

Nieprzekonujące leki

Według UFC-Que Choisir, który przeprowadził testy, wszystkie te leki okazały się nieskuteczne w walce z przeziębieniem. Stowarzyszenie uznaje niewielką pracę w ciągu pierwszych dwóch dni na temat nasilenia objawówJednak nie było znaczącej różnicy w porównaniu z placebo w kolejnych dniach Katar, zatkany nos i kichanie.

Nieco bardziej przekonujące okazały się wersje tych leków zawierające paracetamol, ale być może efekt bierze się z tego składnika aktywnego, który – pamiętajcie – można po prostu przyjmować sam…

Stowarzyszenie Konsumentów twierdzi, że leki przeciwhistaminowe pierwszej generacji to feniramina i chlorofenamina „Wykazują również znaczące skutki uboczne, zwłaszcza u osób starszych”.

Kiedy lekarstwo jest gorsze od choroby

Suchość w ustach, zaparcia, niewyraźne widzenie, szybkie bicie serca, a nawet splątanie i halucynacje. Kolejny problem: jest senny, idealny na spokojny sen i trochę mniej na drogę do pracy…

Wreszcie, nazwy tych leków nie są sugestywne, więc należy dokładnie sprawdzić ich skład, aby nie kojarzyć ich z innymi zawierającymi te same cząsteczki. Na przykład przedawkowanie paracetamolu może mieć poważne konsekwencje dla wątroby.

Podsumowując, UFC-Que Choisir zaleca trzymanie się samego paracetamolu. Przeziębienie to i tak nieprzyjemny moment, którego żaden „cudowny” lek nie jest w stanie całkowicie wymazać.

Czytaj więcej…