EDF złożyła rządowi polskiemu wstępną niewiążącą ofertę kontraktu na dostawę opracowań inżynierskich i urządzeń oraz na budowę od czterech do sześciu reaktorów EPR w Polsce, które reprezentują odpowiednio łączną moc zainstalowaną od 6,6 do 9,9 GW. Rozprzestrzeniaj się na dwa do trzech witryn. Cette offre préliminaire couvre tous les paramètres clés d’un tel program, który zawiera konfigurację des futures centrales, le schéma industrielsage, strategię rozwoju łańcucha zatwierdzania lokalizacji, oszacowanie programu lokalnego Link.
Oferta ma na celu realizację celów Programu Polskiej Energetyki Jądrowej (PPEJ) przyjętego przez polski rząd w październiku 2020 r. Ma ona na celu ustanowienie ram dla francusko-polskiego partnerstwa strategicznego, które ma na celu wspieranie ambitnego programu transformacji energetycznej Polski, zgodnie z europejskimi celami neutralności węglowej. Realizacja polskiego programu jądrowego, opartego na technologii EPR, będzie źródłem wielu korzyści dla polskiej gospodarki i przyczyni się w szczególności do niezależności energetycznej kraju, dzięki produkcji energii elektrycznej pokrywającej do 40% obecnego żądanie. poza krajem przez co najmniej 60 lat. Ten program EPR byłby krokiem naprzód na polskiej drodze ku neutralności węglowej, unikając emisji około 55 mln ton dwutlenku węgla rocznie dzięki produkcji bezpiecznej, niezawodnej, kontrolowanej i neutralnej pod względem emisji energii elektrycznej.
Wybór technologii EPR zapewni również znaczne możliwości rozwoju dla polskiego przemysłu z biegiem czasu, dzięki doświadczeniu EDF w rozwijaniu lokalnych łańcuchów dostaw. Podejście EDF ma na celu zaangażowanie polskich firm, wspieranie rozwoju lokalnych zdolności przemysłowych, a także tworzenie możliwości zatrudnienia wykwalifikowanych. „Szacuje się, że na każdą parę EPR może powstać około 25 000 lokalnych miejsc pracy w samej fazie budowy, a także dziesiątki tysięcy pośrednich miejsc pracy” – dodaje EDF.
Wreszcie, program będzie korzystał ze znaczących synergii z innymi projektami EPR w Europie, w duchu długoterminowego partnerstwa europejskiego między polskim i francuskim przemysłem jądrowym. EDF jest partnerem polskiego programu energetyki jądrowej od początku jego istnienia, przy pełnym wsparciu rządu francuskiego.
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy
Toupret kupuje konkurenta w Polsce
Drobiarski gigant LDC jest w trakcie przejęcia fabryki Konspolu w Polsce