Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Potencjalne niebezpieczeństwo” według NASA: Asteroida 2008 OS7 o średnicy około 300 metrów przeleci obok Ziemi w najbliższy piątek.

„Potencjalne niebezpieczeństwo” według NASA: Asteroida 2008 OS7 o średnicy około 300 metrów przeleci obok Ziemi w najbliższy piątek.

Jeśli uderzy w Ziemię, będzie w stanie zniszczyć miasto wielkości Nowego Jorku.

Jeśli uderzy w Ziemię, będzie w stanie zniszczyć miasto wielkości Nowego Jorku. Ale to nie będzie w tym roku. Do'asteroida Nazywany „Miejskim zabójcą” Przeleci „blisko” naszej planety w piątek 2 lutego Ale nigdy nie podszedłby na tyle blisko, żeby ją uderzyć. Minęło jednak 100 lat, odkąd podróżował w jego pobliżu. Więc, NASA Uważnie monitoruj jego ścieżkę, rozważając ją „Z tematem „Potencjalnie niebezpieczny.”

Aby dać ci wyobrażenie, ta ogromna asteroida nazywa się… 2008 OS7, Mierzy ok Jego średnica wynosi 271 metrów Według danych zebranych przez Laboratorium Napędów Odrzutowych amerykańskiej Agencji Kosmicznej przeleci w odległości około 2,85 miliona kilometrów od nas. Oznacza to odległość siedem razy większą niż odległość między Księżycem a Ziemią. Prędkość, z jaką będzie przejeżdżał, wyniesie 66 000 km/h.

2 lutego następnego roku potencjalnie niebezpieczna asteroida #2008OS7 Będzie miał z nami bliskie i bezpieczne spotkanie. Zbliża się do Ziemi na odległość 2,8 miliona kilometrów, czyli 7,4 razy większą od odległości księżycowej. Projekt Virtual Telescope pokaże Ci to na żywo! pic.twitter.com/7cmVa02iDX

— Wirtualny Teleskop (@VirtualTelescop) 1 lutego 2024 r

Jego występ będzie można zobaczyć na żywo o godzinie 19:00.

Jeśli chcesz obserwować jego przelot, NASA oferuje możliwość podziwiania go dzięki wirtualnemu trackerowi asteroid. Projekt Wirtualnego Teleskopu będzie transmitowanyWydarzenie na żywo odbędzie się o godzinie 19:00

W przeciwnym razie będziemy musieli poczekać kilka lat, zanim zobaczymy, jak rozwinie się w pobliżu naszej planety.

READ  Szkoły w Quebecu czekają na zaćmienie słońca