Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Porsche Cyklær, nowa marka połączonych rowerów elektrycznych

Po Cowboy, Van Mauve, Angel… oto Sclair. Marka ta została stworzona przez Porsche we współpracy ze Storck (producent rowerów), Greyp i Fazua (producenci podzespołów). Przedstawią swój pierwszy połączony rower elektryczny.

Porsche Cyclair

Porsche Cyclair

W świecie połączonych motocykli nie trzeba byłoby polegać tylko na czystych graczach: Porsche wchodzi na ten rynek. Właśnie wprowadzono markę Cyklær firmy Porsche, wraz ze swoim pierwszym połączonym rowerem. To rodzaj żwiru, który znajduje się pomiędzy rowerem szosowym, górskim i VTC.

wielu partnerów

Cyklær narodził się ze wspólnej pracy Porsche z producentami specjalizującymi się w świecie rowerów, takimi jak Storck (producent rowerów), Greyp i Fazua (producenci podzespołów). Nowy rower, którego są trzy modele, charakteryzuje się designem, który marka nazywa ponadczasowym, i jest dostępny z pomarańczową, czarną lub zieloną ramą.

Porsche Cyclair

Porsche Cyclair

Podwozie i widelec wykonano z włókna węglowego, co pozwala osiągnąć wagę 15kg. Dla informacji, rowery elektryczne generalnie przekraczają 20kg. Posiada układ elektryczny FAZUA Energy Ride, który pozwala na całkowite usunięcie urządzenia z silnika i akumulatora, jeśli chcesz korzystać z roweru, używając samych nóg.

Porsche Cyclair

Porsche Cyclair

Posiada hydrauliczne hamulce tarczowe SRAM Force AXS (160mm), których osiągi będą gwarantowane nawet na mokrej nawierzchni. Ma 12 biegów i reflektor o natężeniu 70 luksów, a także zintegrowaną kamerę z tyłu do funkcji lusterka wstecznego. Jeszcze o tym nie wspominaliśmy, ale ma też sposób na przedni aparat kamera samochodowa.

Porsche Cyclair

Porsche Cyclair

Obejmuje frontalne wsparcie dla trybu smartfona, ten ostatni jest ładowany indukcyjnie (standard Qi), można korzystać z aplikacji nawigacyjnej, ale także nagrywać filmy. Proponowana pojemność baterii to 250 watów, ale Porsche nie przekazywało oczekiwanej autonomii. Silnik, również od Fazua, ma moc 250W (maksymalna moc w Europie dla silnika VAE) z maksymalnym momentem obrotowym 55 Nm.

Porsche Cyclair

Porsche Cyclair

Oficjalna prezentacja marki Cyklær i jej e-rowerów odbędzie się na targach Eurobike w Friedrichshafen w dniach 1-4 września 2021, ale modele są już dostępne na ich stronie internetowej. Najtańszy model, e-Gravel, kosztuje 6999 euro, a e-Gravel i e-Urban ze streetwearem to 7999 euro.

READ  Resident Evil Village: Capcom ogłasza status najemnika i raport z limitowanej grywalnej wersji próbnej