Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Poniżej znajdują się najpopularniejsze treści w Europie

Poniżej znajdują się najpopularniejsze treści w Europie

Piractwo przeżywa drugi złoty wiek od czasu fragmentacji legalnych ofert przesyłania strumieniowego. Według nowego badania przeprowadzonego przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) nielegalne udostępnianie treści za pośrednictwem platform przesyłania strumieniowego lub torrentów może mieć wpływ. W ubiegłym roku o 3,3%.. To trend, który potwierdził się w ostatnich miesiącach i dotyczy głównie japońskich seriali, filmów oraz anime.

Nielegalne pobieranie: Google zamknął w tym roku ponad miliard witryn pirackich

Netflix wznowił piractwo

Po powolnym spadku do 2021 r. piractwo treści multimedialnych ponownie nabrało tempa. Oprócz filmów i seriali, wśród konsumentów nielegalnego oprogramowania coraz większą popularnością cieszą się programy telewizyjne. Ten ostatni reprezentuje ok Połowa (48%) wolumenu pobrańWzrost o 15% w ciągu jednego roku. Nie jest to wcale zaskakująca sytuacja w czasach, gdy kanały płatne – zwłaszcza sportowe – cieszą się coraz większą popularnością, a społeczeństwo stopniowo odchodzi od tradycyjnych telewizorów na rzecz platform SVOD.

Ze swojej strony seriale są również jednymi z najbardziej dotkniętych powrotem piractwa. Spektakl znacznie ewoluował, a giganci rozrywki zamierzają wyróżnić się na tle konkurencji poprzez produkcje typu spin-off, z coraz bardziej ambitnymi autorskimi kreacjami.

Manga, filmy i muzyka: Piractwo nigdy się nie skończy

Na kolejnych miejscach znajdują się filmy (11%), oprogramowanie (7%) i wreszcie muzyka (6%). Nie ma w tym nic dziwnego, skoro filmy i seriale cierpią na fragmentaryzację prawną, internauci są z reguły przywiązani tylko do jednej platformy muzycznej. Jeśli chodzi o oprogramowanie, również udało mu się ugruntować swoją pozycję dzięki formom subskrypcji, które są coraz bardziej złożone (ale oczywiście nie niemożliwe) do zhakowania.

Przy średniej dziesięciu miesięcznych wizytach na platformach pirackich użytkownicy Internetu rejestrują się głównie w Unii Europejskiej Głębokie różnice między krajami Członkowie. Na przykład Estonia i Łotwa mają najwyższy wskaźnik ruchu – około 25 wizyt na użytkownika miesięcznie. Ze swojej strony Niemcy, Włochy i Polska wypadły dobrze – 0,75 wizyt miesięcznie.

READ  Najnowsza wersja Alexy #155

Sytuacja ta jest szczególnie problematyczna, ubolewa Christian Archambault, dyrektor wykonawczy Europejskiego Urzędu ds. Własności Intelektualnej: „Naruszanie praw autorskich w epoce cyfrowej pozostaje bardzo poważnym problemem i bezpośrednim zagrożeniem dla europejskiego przemysłu kreatywnego. Nowe badanie pokazuje, że nadal jest wiele do zrobienia w walce z piractwem. Powstrzymanie tego zjawiska jest złożone, ponieważ piractwo stale ewoluuje wraz z technologią.„.

Streamuj zamiast torrentować

Zaobserwowano inne zjawisko: Nielegalne nadawanie postępuje Znacznie więcej niż pobieranie torrentów. We Francji stanowi to około 35% całkowitego nielegalnego dostępu. Ponadto znaczny szczyt piractwa obserwujemy w kwietniu i wrześniu, podczas gdy okresy letnie są logicznie najwolniejsze w roku.