Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polskie inwestycje w południowych prowincjach są otwarte na dostęp do rynku afrykańskiego

Polskie firmy są zainteresowane inwestycjami w południowych prowincjach królestwa, co otwiera dostęp nie tylko do rynku marokańskiego, ale także do kontynentu afrykańskiego, donosi polska gazeta Poles Bezinszu (Business Drive).

W artykule ptPolskie firmy patrzą na MarokoPolskie środowisko gospodarcze i finansowe potwierdziło obecny stan stosunków gospodarczych między Marokiem a Polską, potwierdzając dążenie Maroka pod przewodnictwem Jego Królewskiej Mości Króla Mohammeda VI do zacieśnienia partnerstwa z Polską, aby ta stała się jedną z dziesięciu najbardziej ważnych partnerów Królestwa.

← Czytaj też: Kilka polskich firm zainteresowanych inwestowaniem na pustyni

Publikacja przywołuje niedawną wizytę polskiej misji gospodarczej w południowych prowincjach, w szczególności w Laayoune i Dakhla, która uświetniła szereg spotkań z marokańskimi partnerami, które umożliwiły polskim przedsiębiorcom zapoznanie się z możliwościami inwestycyjnymi oferowanymi przez region, w szczególności w Stanach Zjednoczonych. Sektor przemysłowy, przewagi konkurencyjne, czynniki produkcji i koszty energii.

Gazeta potwierdza w tym zakresie sukces polskiej misji na południowych prowincjach, zauważając, że polscy przedsiębiorcy są szczególnie zainteresowani prowincjami pustynnymi, które dla polskich firm powinny stanowić punkt wejścia nie tylko do Maroka, ale także do Afryki. kontynent.

Ambasada Maroka w Warszawie we wrześniu ubiegłego roku zorganizowała wizytę polskiej misji gospodarczej, w skład której wchodzą sektory zdrowia, rolnictwa, komunikacji, energetyki, produkcji ładowarek do samochodów elektrycznych, produkcji sprzętu oraz straży pożarnej. – Sprzęt bojowy i kontenery umożliwiły stronie polskiej kontynuację wysiłków podejmowanych przez rząd, zwłaszcza w zakresie wzmocnienia infrastruktury odpowiedniej dla firm w rejonach Laayoune – Saguia El Hamra i Dakhla – Oued Eddahab.

(z mapą)

READ  Biografia | Susan Wojcicki - CEO YouTube