Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski rząd jest podzielony w sprawie uznania europejskiego planu naprawy

13 kwietnia 2021 o 18:10Zaktualizowano 14 kwietnia 2021 o 15:45

Polska sprzeczność: To powinno odegrać ogromną rolę Europejski Fundusz Umorzenia Ponad 58 mld euro Polska ma wszelkie trudności z zatwierdzeniem umowy, która powinna pozwolić Brukseli na dystrybucję środków. Głosowanie nad środową sejmem zostało przełożone po debacie parlamentarnej z powodu braku porozumienia w koalicji rządowej. Wątpliwe, że Matus jest najmłodszym sojusznikiem w rządzie Moravic, Zjednoczonej Polski, która sprzeciwia się wspólnej polityce zadłużenia krajów europejskich.

Już w niedzielę polski minister finansów Tadeusz Koskinski rozsądnie wezwał swoich sojuszników, zapewniając, że będzie w wywiadzie dla Financial Times. Małe samobójstwo Głosować przeciw Zatwierdzenie Funduszu Umorzenia, Polska nie może skorzystać z tak atrakcyjnej alternatywnej opcji finansowania wsparcia gospodarki.

Suwerenność w niebezpieczeństwie

Nie zasięgnięto żadnej porady. Minister sprawiedliwości Gbignou Geopro, lider Polskiej Solidarności, nadal sprzeciwia się ustawie, argumentując, że może ona zmusić Polskę do solidarności z innym długiem UE. ” Nie chcemy, aby Polska gwarantowała spłatę kredytów krajom, które okazjonalnie zadłużają się, takim jak Grecja i Hiszpania, mamy nadzieję, że Polska będzie mogła pożyczać na własną rękę. Pieniądze na rynku na krajowy program naprawczy „Kilka dni temu temu wspólnemu zadłużeniu przyjrzał się wiceminister sprawiedliwości Sebastian Galetta”. Narzędzie, które zagraża naszej suwerenności „. Ci suwerenni odmawiają łączenia planu stymulacyjnego z pomocą z budżetu” u Szacunek dla prawa . Presja ze strony UE jest uważana za nie do zniesienia.

Uczciwy, niezawodny, uczciwy

W zasadzie rząd zdominowany przez Prawo i Sprawiedliwość (PIS) może to zrobić od momentu ogłoszenia chęci zagłosowania za porozumieniem opozycji liberalnej, by ratyfikować plan naprawczy bez głosów 17 wybranych. przedstawiciele Unity Poland. Ale to stawia warunek wstępny. Prezes Grupy Borys Budka chce potwierdzić, że Polska jest pakietem stymulacyjnym.” Uczciwy, rzetelny, uczciwy, ale przede wszystkim skuteczny .

Chce gwarancji, że pieniądze zostaną wydane uczciwie, a inwestycje będą nadzorowane przez samorządy, często w rękach opozycji: Nie chcemy, aby fundusze wyzwalające stały się funduszami partyjnymi dla PiS Powell Jalewski z głównej opozycyjnej partii Sojusz Obywatelski powiedział. ” Jeśli te fundusze są nie tylko dla zwolenników tej partii lub dla działaczy tej partii lub dla osób z nimi współpracujących, ale jeśli ludzie z Bais nie wierzą, że te fundusze będą przeznaczone dla całego kraju, my nie może wspierać tego funduszu. .

Słabość

Tak chciałby jeden z wicepremierów, Jacek Sachin.” Nie należy ufać poczuciu odpowiedzialności opozycji ”, I nie rozpaczaj, że przekona swojego koalicjanta. Wicemarszałek Rieszard Terlecki poinformował we wtorek, że ustawodawca zostanie zwołany w kwietniu, aby dotrzymać terminu zatwierdzenia planu wyznaczonego przez Komisję Europejską pod koniec czerwca. Obecnie 15 z 27 krajów uznało tekst.

READ  Polska robi postępy w montażu paneli słonecznych

Jednak mniejsza partia na nowo obrazuje dystans dzielący Polskę od jedności Podziały w rządzie polskim. Lider PICS Jaroslav Kaczyński ostrzegł w zeszłym tygodniu, że rząd może upaść, jeśli plan nie zostanie zatwierdzony.