Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: Zagrożona wolność mediów

Polska: Zagrożona wolność mediów

Z naszym korespondentem w Warszawie, Marcina Chabella

Powinieneś wyznaczyć zastępcę redaktora, który jest blisko rządu. Tak powiedział redaktorowi naczelnemu polskiego portalu ONET, który w swojej gazecie gwarantował wolność prasy. Rząd powinien mieć pewien wpływ na redakcję, tak jak ma to już miejsce w mediach publicznych, które są uważane za tubę rządu.

Odpowiedź była niedostępna dla polskich mediów.

Szefowie największych redakcji w kraju wygłosili przemówienia, w których zamanifestowali swoją niezależność, a przede wszystkim próbowali wskrzesić różne próby interwencji rządu.

Już na początku tego roku próbował sprzedać polskiemu inwestorowi niezwykle popularny kanał TVN, którego właścicielem jest amerykański konglomerat Warner Bros. Prawo i Sprawiedliwość uważa to za zbyt ważne i znajdujące się pod obcymi wpływami.

Giełdowa spółka zaoferowała zakup placówki, gdy wiodący w kraju portal Virtualna Polska również zaczął publikować żenujące zapytania do rządu.

Nawet odrzucając tę ​​ofertę, szef państwowej spółki zasugerował większościowemu udziałowcowi nazwiska niektórych dziennikarzy do zwolnienia oraz nazwiska ewentualnych następców, z pewnością bliskich władzy.

Odkąd Konserwatywna Partia Narodowa doszła do władzy w 2015 roku, Polska spadła w rankingu wolności prasy opublikowanym przez Reportera bez Granic. W 2015 roku miał 18 lat, a dziś ma 57 lat, wyprzedzając Burkina Faso.

Czytaj więcejPolska: Kanał informacyjny TVN24 z punktu widzenia rządu

READ  Kovit-19: Włochy, Polska… te kraje europejskie rozluźniają środki kontroli