W piątek polskie władze ds. zdrowia ogłosiły, że w wyniku wybuchu choroby legionistów w Rzeszowie w południowo-wschodniej Polsce zginęło siedem osób, a 76 innych zostało zakażonych.
„Nie żyje siedem osób, czterech mężczyzn i trzy kobiety” – powiedział Polsat News szef Polskiej Inspekcji Zdrowia Krzysztof Sachka.
Legionella to bakteria, która rozwija się w domowych instalacjach ciepłej wody i powoduje poważne problemy z oddychaniem.
Sachka powiedziała, że zmarli, w wieku od 63 do 95 lat, cierpieli na choroby przewlekłe, zwłaszcza raka i choroby serca, co doprowadziło do poważnego osłabienia ich układu odpornościowego.
Władze wciąż szukają źródła zanieczyszczenia. Wstępne wyniki badań próbek wody pojawią się dopiero w najbliższy poniedziałek.
Tymczasem władze w liczącym około 200 tys. mieszkańców Rzeszowie przeprowadziły dodatkowe prace dezynfekcyjne.
Choroba legionistów lub choroba legionistów to poważna infekcja płuc pochodzenia bakteryjnego. Do skażenia dróg oddechowych może dojść w wyniku wdychania bakterii, wody lub klimatyzowanego powietrza. Choroba nie przenosi się między ludźmi.
Infekcja, której inkubacja trwa od dwóch do dziesięciu dni, wzięła swoją nazwę od pierwszej znanej epidemii, która miała miejsce w 1976 roku w hotelu w Filadelfii (USA), gdzie odbywał się zjazd Legionu Amerykańskiego, głównego stowarzyszenia weteranów wojennych w kraju, odbyło się.
Ponad 220 uczestników zachorowało, a 34 zmarło.
„Dumny fanatyk sieci. Subtelnie czarujący twitter geek. Czytelnik. Internetowy pionier. Miłośnik muzyki.”
More Stories
W Cannes można zobaczyć film biograficzny o Władimirze Putinie, wyprodukowany w całości przez sztuczną inteligencję
Polski thriller Netflixa to wielka niespodzianka jesieni (wspina się na pierwszą dwójkę)
Gerard Depardieu zostaje oskarżony o napaść na tle seksualnym, a jego prawnik mówi: „Przypuszcza się…”