Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska reaguje na inaugurację Olafa Scholz

Cztery dni po objęciu urzędu nowy kanclerz Niemiec Olaf Scholes złożył oficjalną wizytę w Warszawie. Pomimo odejścia Angeli Merkel i nowej równowagi politycznej w Berlinie, „Nie można spodziewać się rewolucji w stosunkach polsko-niemieckich”, Według tygodnika Polityka.

„Nic nowego na Zachodzie”, Nagłówek w tygodniku „Opozycja” Polityka Dzień po jego przybyciu, 12 grudnia, nowy kanclerz Niemiec Olaf Scholes wyjechał do Warszawy. Pan. Była to pierwsza oficjalna wizyta Sholesa u sąsiada na Wschodzie Cztery dni po objęciu urzędu (I wtedy Trasa przez Paryż I Bruksela), według tygodnika The „Pomimo wielu przeszkód Polska pozostaje kluczowym partnerem Niemiec”.

Mimo wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, m.in „Nowy rozdział” Otwarcie, „Brak rewolucji w stosunkach polsko-niemieckich” Nie mogę oczekiwać kroku Polityka.

W Boro . nie ma spokoju

Oburzające wypowiedzi polskiego rządu w ostatnich dniach wskazują, że choć jego celem są przede wszystkim wyborcy, to nie czas na pojednanie. Utrzymujący się spór między rządami w sprawie odszkodowań wojennych (Warszawa domaga się, podczas gdy teczka Berlina jest celowo zamykana), obie stolice sprzeciwiają się stanowisku UE.

Reaguje na uwolnienie Niemiecka umowa sojusznicza z bodźcami federalnymi, lider PiS Jarosław Kaczyński zarzucił Berlinowi, że chce fazy IVmi Zasięg „. Bodziec „Absolutnie bezużyteczne”Według tygodnika podkreśla, że ​​w interesie Polski są proeuropejskie Niemcy.

„PiS może odetchnąć z ulgą”

Nic jednak nie wskazuje na to, że Berlin szykuje się do wejścia na linię frontu Konflikt między Warszawą a Brukselą o kwestie praworządności. Zieloni związani z kwestiami praw podstawowych, na pewno z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, „Ale ostateczny trybunał arbitrażowy trafi do prezydenta”. Lub „Wtedy to po prostu do nas dotarło [ce dernier] Lubię kontynuować politykę, gdy pojawiają się niuanse MJa Merkel do Warszawy, a inicjatywę w tym obszarze należy pozostawić Komisji.

READ  Sweetbrand otwiera nową fabrykę w Polsce

Podczas wspólnej konferencji prasowej polski premier i kanclerz Niemiec szczególnie podkreślili łączące ich akta. Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej Na Rosyjskie zagrożenie dla Ukrainy. „PiS może odetchnąć z ulgą”Artykuł kończy się.

Przeczytaj oryginalny artykuł

Dowód

Polski tygodniowy lead pod względem sprzedaży, Polityka („Polityka”) Jej historia sięga lat 50. XX wieku: pod rządami komunistów eksponowała stanowiska frakcji liberalnej i

[…]

Czytaj więcej