Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska oskarża Niemcy o próby przekształcenia UE w „IV Rzeszę”

Polska oskarża Niemcy o próby przekształcenia UE w „IV Rzeszę”

Lider polska władza narodowo-populistyczna, Jarosław Kaczyński, oskarżył Niemcy o usiłowanie
UE musi się zmienić W opublikowanym w piątek wywiadzie federalna „IV Rzesza Niemiecka”. „Są kraje, które nie są zainteresowane możliwością budowy IV Rzeszy Niemieckiej w oparciu o UE” – powiedział skrajnie prawicowemu polskiemu dziennikowi GPC lider PiS.

Według Jarosława Kaczyńskiego, który jest jednocześnie wicepremierem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo narodowe, powiedział, że kadencja IV Rzeszy Niemieckiej to „nic negatywnego, nie o III Rzeszy (nazistowskiej), ale najpierw”, a więc o Świętym Cesarstwie Rzymskim. .

„Nowoczesne zgłoszenie”

Podczas niedawnej wizyty w Polsce nowego kanclerza Niemiec Olafa Scholesa jego polski wysłannik określił poparcie rządu koalicji niemieckiej dla większego federalizmu w UE jako „utopijne i niebezpieczne”. Według Jarosława Kaczyńskiego powszechnie uważane „Mózg” istotnych zmian w Polsce„Jeśli Polacy zgodzą się na tak nowoczesne podporządkowanie, będziemy upokarzani na różne sposoby”.

I zaatakować Europejski Trybunał Sprawiedliwości (TSUE), który jego zdaniem jest „podstawowym narzędziem” narzucania idei federalnych. TSUE „może wyjaśniać prawo europejskie i podejmować jednoznaczne decyzje o defraudacji. Tak” – powiedział Jaroslav Kaczyński.

Bruksela rozpoczęła ofensywę na Polskę

Bruksela jest w długim i głębokim konflikcie z Warszawą, zwłaszcza o reformy sądownictwa zainicjowane przez rządzące od 2015 roku PiS. Reformy te zostały oskarżone o podważanie niezależności sądownictwa, a TSUE otrzymał kilka wyroków dla Polski.

Już w czerwcu, pod wpływem narodowych populistów, polski Trybunał Konstytucyjny zakwestionował autorytet Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, aw październiku zakwestionował prymat prawa europejskiego nad polskim. W środę Bruksela wszczęła przeciwko Polsce postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego w związku z orzeczeniami Trybunału Konstytucyjnego, który podkreśla, że ​​umowa „nie spełnia już wymogów niezależnego i bezstronnego sądu ustanowionego ustawą, jak tego wymaga Trybunał Konstytucyjny”.