W Polsce rząd i związki zawodowe podpisały 30 kwietnia 2021 r. Wstępne porozumienie, którego celem jest zamknięcie wszystkich kopalń w kraju do 2049 r. Tekst zawiera konkretnie plan przeglądu i wynagrodzenie dla 120 000 pracowników w całym kraju. Przemysł węglowy. Decyzja ta wpisuje się w dążenie Polski do przyłączenia się do neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla celu UE do 2050 r.
W Polsce rząd i związki zawodowe zgadzają się na zamknięcie kopalń w 2049 roku
Polska jest krajem UE, który w dużym stopniu opiera się na węglu, który obecnie pokrywa 70% jej potrzeb energetycznych – w rzeczywistości w stosunku do liczby ludności. Wiodący w Europie emiter CO2. Pod naciskiem Brukseli Warszawa zgodziła się zmniejszyć swój udział do 11% do 2040 roku i wycofać się z węgla do 2050 roku.
30 kwietnia 2021 roku jest polski rząd i związki Podpisano umowę przedwstępną Aby zrealizować ten cel. Niniejsza umowa, zgodnie z opisem„Historyczny” Ministerstwo Mienia, które prowadzi negocjacje w imieniu rządu, w 2049 roku zakłada zamknięcie ostatniej kopalni węgla kamiennego w Polsce.
W międzyczasie śląskie koryto wchodzi w powolną transformację po węglu. Umowa przewiduje wydobycie 120 tys. Pracowników przemysłu węglowego w Polsce oraz program przekwalifikowania i pomoc finansową dla Śląska. Finanse europejskie, W ramach Zielonej Umowy Musimy wspierać tę zmianę w przemyśle i energetyce.
Polska jest gotowa, aby zmienić stronę na węgiel
Tym samym Polska przygotowuje się do zmiany ważnej karty w swojej historii. „Trudno być usatysfakcjonowanym, gdy przyspiesza się tak ważny przemysł. Zrobiliśmy, co musieliśmy, pomóc pracownikom. To nie jest tak, że to się dzisiaj skończyło. Mamy dużo do zrobienia, aby stworzyć alternatywne miejsca pracy”. Ogłosił Dominic Colours, przewodniczący lokalnego oddziału związku Solidarnos („Jedność”).
Umowa nie została jeszcze sfinalizowana i podpisana przez różnych interesariuszy. Aby otworzyć pomoc finansową z Brukseli, musi zostać zweryfikowana przez Komisję Europejską.
Niedawno Unia Europejska Obejmuje cel neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla na 2050 r., Dla całej Unii, a nie dla każdego państwa, Polska znacząco zadeklarowała, że tego celu nie da się osiągnąć. W tym roku, Portugalia przyspieszyła emisje węgla do końca 2021 roku (Zamiast 2023), Węgry do 2025 roku (Zamiast 2030) i Grecja w 2025 roku (Zamiast 2028).
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu
Polska zabiega o czasowe zawieszenie praw azylowych z UE