Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Pokój Nauczyciela”, „Sztuka radości”, „System”… Pierwsza dziesiątka tygodnia z Działu Kultury – Tahrir

„Pokój Nauczyciela”, „Sztuka radości”, „System”… Pierwsza dziesiątka tygodnia z Działu Kultury – Tahrir

Zagubiony w kinach, wyczerpany w księgarni, zdezorientowany platformami streamingowymi… Nie wiesz, co obejrzeć, przeczytać, posłuchać lub zrobić w ten weekend? Zespół ds. Kultury udziela kilku rad.

Kino

Pokój nauczycielski Autor: Elke Katak

Wielokrotnie nagradzany i nominowany do Oscara niemiecki thriller szkolny Ilkera Kataka to oszałamiające zanurzenie się w machinie społecznej, w której prawda i manipulacja łączą się. W kinach.

Ostrokrzew autorstwa Finna Troche’a

Metafizyczny thriller dla nastolatków – piękny piąty film fabularny flamandzkiego reżysera, który ukazuje pouczający i intrygujący portret cudotwórcy. W kinach.

scena

Sztuka radości Autor: Amber Kahan

Ożywiając uznaną powieść sycylijskiej pisarki Giulliardy Sapienzy, młoda reżyserka tworzy mocny spektakl z niezaprzeczalnym mistrzostwem, nawet jeśli jej adaptacja nie kwestionuje w wystarczającym stopniu podróży jej bohaterki Modesty. Do 10 marca w MC93 w Bobigny.

przepaść autorstwa Davida Enyi

W swojej nowej sztuce Włoch opowiada o tragicznym losie imigrantów, którzy zginęli na europejskich wybrzeżach. Spektakl będzie trwał do 9 marca w Théâtre 13 w Paryżu, po czym odbędzie się tournée po Tuluzie, Cavillon i Reunion.

seria

system

Zdumiewająca jest Kate Winslet w roli tyrańskiej władczyni, która jest równie wybuchowa, co niespokojna i która wkrótce trafia pod kontrolę nowego Rasputina, w satyrycznym filmie, który gra na terroryzmie, ale brakuje mu odrobiny cierpkości. W Prime Video.

W jej samochodzie

Nakręcony pod rosyjskimi bombami serial Eugene'a Tunicka, opowiadający o wędrówkach psychiatry, który stał się szoferem, jest nieco surowy, ale oferuje fascynujący, kompleksowy obraz ukraińskiego społeczeństwa. Na kanale France.tv.

Wystawy

Tina Modotti

Na wystawie hołdowej Muzeum Jeu de Paume w Paryżu śledzi niezwykłą podróż niespokojnego i walecznego włoskiego fotografa do artystów i ogółu społeczeństwa.

Zewnętrzne: Annie Erno i fotografia

W Paryżu Europejski Dom Fotografii gromadzi fragmenty autorskiego „Journal de Outside” oraz publikacje 29 fotografów. Dwa sposoby na zatrzymanie chwili, które łączy to samo poszukiwanie sensu. Do 26 maja.

READ  Xbox Game Pass przyciąga różnorodnością i natychmiastowym dostępem do nowej zawartości | Xbox One

muzyka

Sen zniknąłz Lescopa

Godny przedstawiciel ciemnej strony francuskiej piosenki, muzyk wydał trzecią płytę, w której odnalazł swobodę i entuzjazm. Zagra także 4 kwietnia koncert w La Cigale w Paryżu, a następnie wyruszy w trasę koncertową po całej Francji.

Inicjatywa, Sophie Solivu

Świetną wskazówką jest nowy album (premiera 22 marca) niepowtarzalnej piosenkarki i gitarzysty, na którym zaczyna od melodii i harmonii, a następnie dodaje własne teksty i historie miłosne, które niekoniecznie są różowe. Da koncert na festiwalu Douignet w Rennes (35), 13 marca; Na festiwalu Détours de Babel w Grenoble (38), 5 kwietnia; Na festiwalu Jazz en Nord w Lille (59), 20 kwietnia; 26 kwietnia na Avenue Paul Noire (75018).