Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pogrzeb Jane Birkin: Ten nieoczekiwany znak pośród wyzywającego tłumu

Pogrzeb Jane Birkin: Ten nieoczekiwany znak pośród wyzywającego tłumu

24 lipca 2023 roku odbywa się pogrzeb Jane Birkin. Jej dwie córki i wnuki były obecne, aby uhonorować tę wielką damę. Jej najmłodsza córka, Le Doillon, wygłosiła bardzo poruszające przemówienie na cześć swojej matki. „Tam straszysz mnie, jadąc do Sarajewa pod bombami, bo mówisz, że będę się później wstydzić, bo moja matka nic nie zrobiła. Są diamenty, które wyrzuciłeś nieumyślnie, w pudełku Lexo w koszu na śmieci w twoim pokoju, które po latach znajdujemy w twoim pokoju w Bretanii, bo zapomniałeś opróżnić kosze na śmieci”pozwala przejść między dwoma pikselami.

Niedaleko stamtąd fani Jane Birkin oglądają koncert na gigantycznym ekranie. A wśród tłumów baner, który przyciągnie wzrok naszych kolegów z Paryża. Można tam przeczytać: „Dziękuję, Jane, irańskie kobiety o tobie nie zapomną”. Te słowa niosą „Noushan był uchodźcą we Francji od czasu rewolucji ajatollaha Chomeiniego”. Ten ostatni ożywia”Która udzieliła nam wsparcia dziesięć miesięcy temu, kiedy została zabita przez policję z powodu kosmyka jej włosów. jak inni artyści, Jane ścięła włosy. Miała być na koncercie w Trianon w grudniu zeszłego roku, ale była bardzo chora.

Wzruszające słowa Charlotte Gainsbourg i Lou Doillon na cześć ich matki

Tłum wybuchnął płaczem, gdy zabrzmiały słowa Charlotte Gainsbourg. „Widzę wszystkie wasze dusze w pokoju. Już widzę pustkę, którą w nas zostawiają. Ona jest moją matką, jest naszą matką. Jeanne Bey jest naszą matką. Dziękuję mojemu ojcu za to, że tak bardzo kochał moją matkę. Strasznie wzruszające pozdrowienie.