Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Podziwiaj najlepsze, wielokrotnie nagradzane zdjęcia astronomiczne roku

Podziwiaj najlepsze, wielokrotnie nagradzane zdjęcia astronomiczne roku

Po raz kolejny Królewskie Obserwatorium Greenwich w Anglii otwiera coroczną wystawę najpiękniejszych fotografii kosmicznych. W tym roku wybrano około stu zdjęć, a wszystkie przedstawiały inną tematykę, pozwalającą podziwiać cuda wszechświata.

Co roku Królewskie Obserwatorium w Greenwich (Królewskie Obserwatorium w Greenwich) organizuje prestiżowy konkurs fotografii astronomicznej. Okazuje się, że edycja 2023 to wysokiej jakości egzemplarz vintage. Z wieloma zdjęciami Odkrywając piękno wszechświata. W związku z tym instytucja narażona jest na… Narodowe Muzeum MorskieZ siedzibą w zachodnim Londynie, prezentuje około stu prac kilkudziesięciu fotografów z całego świata. A jeśli w edycji 2022 pojawiło się imponujące zdjęcie korony Komety Leonarda, tym razem sędziowie zwrócili się w stronę głębokiego nieba, a dokładniej najbliższego sąsiada Drogi Mlecznej, czyli Galaktyki Andromedy.

„Andromeda, nieoczekiwana”

Pomimo swojej odległości, 2,5 miliona lat świetlnych od Ziemi, M31 wydaje się świecić w obiektywie trzech astronomów-amatorów: Marcela Drechslera, Jana Sentiego i Xaviera Strottnera. Zwycięskie zdjęcie przedstawia szczegółowo strukturę galaktyki i niuanse kolorystyczne. Tam Prywatność tego zdjęcia W lewym dolnym rogu obrazu widoczna jest niewielka anomalia osadzona w ramce. Na szczęście dla astrofotografów nie ma tu aberracji chromatycznej, a raczej ślady łuku plazmowego, którego źródło jest nieznane i dotychczas nie zaobserwowane.

Kosmos z Ziemi

Inni fotografowie nie mają powodu bać się zwycięzców, ponieważ ich prace honorują złożoność i różnorodność przestrzeni. W ten sposób nawet z Ziemi głębokie niebo staje się placem zabaw dla artystów i astronomów. Ethanowi Chappellowi udało się w niezwykły sposób szczegółowo obserwować zakrycie Marsa przez Księżyc 8 grudnia 2022 r. Zdobywcy tytułu „ Młody Fotograf Astronomiczny Roku Runwei

Głębokie niebo kryje w sobie rzeczy cudowne i tajemnicze, ale jego obrazy… Obserwatorium Królewskie Pokazuje także cuda naszej planety. Profesjonalista Andreas Eitel udał się na norweskie Lofoty, aby podkreślić zieloną zorzę polarną rozświetlającą nocne niebo. Z lodowych szczytów Himalajów Angel An skorzystał z okazji, aby sfotografować „ Gobliny », Wygląda na to, że setki czerwonych błyskawic spada z nieba.

READ  „Z przykrością muszę poinformować, że jest to chaotyczna i chaotyczna gra wideo” – rozczarowanie dla jednej z największych gier na Kickstarterze?

Wiele zdjęć opublikowano na stronie internetowej gazety Stróżoferuje prawdziwy kosmiczny zawrót głowy miłośnikom kosmosu i piękne obrazy.

Nie przegap żadnego magazynu Futura, subskrybując! Ciesz się wygodą otrzymania magazynu bezpośrednio do swojej skrzynki pocztowej, po preferencyjnej cenie.

popieram

Właśnie odkryłeś najnowszy numer: Jak wszechświat na nas wpływa?

Wybierając ofertę subskrypcji na rok, otrzymasz kolejne 4 numery Mag’ Futura (148 stron do rozszyfrowania wielkich wyzwań dnia dzisiejszego i jutra) przez 1 rok za jedyne 4 euro miesięcznie.

Futura jest niezależnym i zaangażowanym medium naukowym i potrzebuje swoich czytelników, aby w dalszym ciągu dostarczali informacji, analiz i dekodowania. Aby zachęcić do takiego podejścia i odkryć nasze nadchodzące posty, subskrypcja pozostaje najlepszym sposobem na wsparcie nas.