Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Podejmiemy środki odwetowe”, jeśli umowy nie będą przestrzegane, stwierdził Clement Bonn

Sekretarz stanu do spraw europejskich grozi odwetem w przypadku nieprzestrzegania porozumień Brexit przez Wielką Brytanię.

«W pełni respektujemy umowy, jeśli nie, podejmiemy działania odwetowe”, ogłosił Clément Bonn, gość Europe 1 w poniedziałek rano.

Sekretarz stanu do spraw europejskich, czy to w sprawie połowów w kanale La Manche, czy handlu z Irlandią Północną, zwrócił uwagę na surowość UE wobec Wielkiej Brytanii:Możemy testować zobowiązania, honorować podpisane umowyPodniósł możliwość zastosowania ceł, jeśli Brytyjczycy nie zrobią tego samego.

Reakcja na giełdy G7

Tak Clement Bonn odpowiada na awanturę, która miała miejsce w sobotę pomiędzy Emmanuelem Macronem i Borisem Johnsonem podczas spotkania na uboczu szczytu G7. Premier Wielkiej Brytanii ostrzegł, że jego rząd może anulować umowy brexitowe z Unii Europejskiej ze względu na sztywność Unii Europejskiej, która ze swojej strony wzywa Wielką Brytanię do przestrzegania swoich zobowiązań. Boris Johnson skarżył się w szczególności, że od lipca nie może już wysyłać kiełbasek z Wielkiej Brytanii do Irlandii Północnej. Porównał ten zakaz do sprzedaży kiełbasek z Tuluzy na paryskich targach. Prezydent RP odpowiedział, że sytuacji nie można porównać, ponieważ „Paryż i Tuluza są częścią tego samego kraju„To rozwścieczyło brytyjskich dyplomatów.

READ  Globalna aktualizacja pandemii