Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na szczycie NATO Biden chce nalegać na groźby rozbrojenia ze strony Rosji, Chin i Macrona

Tylko uściski i uśmiechy: Zapisz wspomnienie („Faul”, według jednego uczestnika) od Szczyt odbył się w tym samym miejscu w 2018 rokuSzefowie państw i rządów 30 państw członkowskich NATO chcą zachować prostą przyjemność ponownego zjednoczenia europejskich sojuszników i Ameryki w lepszych uczuciach do nich w poniedziałek 14 czerwca w Brukseli.

Witając prezydenta Joe Bidena przed spotkaniem następnego dnia z przywódcami instytucji brukselskich na szczycie między Europą a Stanami Zjednoczonymi, członkowie Sojuszu chcą odwrócić stronę na temat czterech lat naznaczonych protestami Donalda Trumpa przeciwko Europejczykom, a w szczególności Niemcom, oskarżony o życie na haku swojego obrońcy.

Na razie nie ma już mowy o obawie przed zerwaniem więzi transatlantyckiej, o tym, że Waszyngton zamyka drzwi do sojuszu lub grozi porzuceniem art. 5 traktatu, który przewiduje zaangażowanie członków w zbiorowe działania. obrona.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także „Odnowienie zaangażowania transatlantyckiego poprzez potwierdzenie wspólnych wartości nigdy nie było tak ważne”.

To jest 28mi Szczyt historyczny, który trwał tylko dwie godziny i trzydzieści minut, zapowiada się więc przede wszystkim na powrót spokoju, podczas gdy poprzedni szczyt w Londynie w 2019 r. koncentrował się na pomysł ’śmierć mózgu’ Z NATO, które potępił Emmanuel Macron. Tym razem prezydent Francji ogranicza się do błagania „Rehabilitacja wspólnych wartości i koncepcji” Sojusz.

Po stronie amerykańskiej, jak podkreśla źródło dyplomatyczne, należy uprzywilejować hasło „Ameryka powraca” i spokój. „To nie znaczy, że prezydent Biden ignoruje pewne różnice z Europejczykami dotyczące jego chęci do bycia bardzo asertywnym wobec Moskwy i przebudzenia swoich sojuszników wobec militarnych, technologicznych i politycznych zagrożeń dla Chin” – powiedział. Odnosi się do tych samych osi.

„Wiele tematów nas łączy”

W obozie europejskim, gdzie niektórzy smakowali ostatnią decyzję Joe Bidena, aby potwierdzić, bez uprzedniej konsultacji, Wycofanie sił USA z Afganistanu do 11 wrześniaChcemy również spróbować odłożyć na bok to, co podnosi lub sprzeciwia się pytaniom. „To nie byłoby właściwe, gdy mamy razem tyle tematów”, zauważa dyplomata.

READ  Kilku rannych w ataku nożem w pociągu w Bawarii

Tak więc sekretarz generalny Jens Stoltenberg przygotowuje się do ćwiczenia syntezy na temat zbieżności i prostego wskazania tego, co chciałby poruszyć, ale co zostanie zepchnięte na dalszy plan. Jest to pomysł współfinansowania zwiększenia budżetu jego organizacji (Paryscy Rebelianci) lub jej projektu „NATO 2030”, który jest kwestionowany ze względu na to, że skupia się wyłącznie na rosyjskich i chińskich zagrożeniach, które mogą budzić wątpliwości. Wywołaj zasadę jednomyślności.

Masz 65,21% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.