Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Podczas ataku zginęła Francuzka, a wśród zakładników Hamasu byli Amerykanie;  Walki trwają „w pobliżu Gazy”

Podczas ataku zginęła Francuzka, a wśród zakładników Hamasu byli Amerykanie; Walki trwają „w pobliżu Gazy”

Olaf Scholz potwierdza „niezachwiane” wsparcie Niemiec dla Izraela, a pomoc Berlina dla terytoriów palestyńskich zostanie ponownie rozważona.

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział w niedzielę, że Izrael tak zrobił „Prawo do samoobrony” W obliczu ataków „barbaria” Związany z islamskim ruchem Hamas. Powtórzył swoje wsparcie „Stabilny i bezbłędny” Niemcy wobec państwa żydowskiego, po rozmowie telefonicznej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Niemiecki prezydent zapowiedział także podczas konferencji prasowej w Berlinie, że porozmawia ze swoimi egipskimi, amerykańskimi, francuskimi i brytyjskimi odpowiednikami, podkreślając znaczenie zapobieżenia atakowi Hamasu na Izrael. „Przeradza się to w poważny pożar o nieobliczalnych konsekwencjach dla całego regionu”.. „Przestrzegamy przed każdym, kto w takich sytuacjach podsycałby i szerzył terror”.Wyjaśnił dalej, dodając, że „Bezpieczeństwo Izraela jest racją bytu kraju dla Niemiec i będziemy działać zgodnie z tym”..

Niemiecka minister rozwoju Svenja Schulz poinformowała, że ​​rząd jest w trakcie… „Revo[ir] Dzisiaj „ Pomóż mu „Dla dobra terytoriów palestyńskich”Konkretnie chodzi o setki milionów euro Dodał: „Te ataki na Izrael reprezentują straszliwy podział”.

Ze swojej strony ogłosiło to biuro izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu W tweecie o czym ten ostatni rozmawiał zarówno z panem Schulzem, jak i z nim „Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, premier Włoch Giorgia Miolny i premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak wyrazili swoje pełne poparcie dla prawa Izraela do obrony, gdy jest to konieczne”..

READ  W Mali około pięćdziesięciu cywilów zostało zabitych przez podejrzanych o dżihadystę