Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po wielokrotnych donosach Philip Cooper zostaje oskarżony o gwałt i napaść na tle seksualnym

Po wielokrotnych donosach Philip Cooper zostaje oskarżony o gwałt i napaść na tle seksualnym

Jacka Demartona/AFP W czwartek 8 lutego Philip Cooper został oskarżony o gwałt i napaść na tle seksualnym na dwóch nieletnich.

Jacka Demartona/AFP

W czwartek 8 lutego Philip Cooper został oskarżony o gwałt i napaść na tle seksualnym na dwóch nieletnich.

SPRAWIEDLIWOŚĆ – W czwartek 8 lutego 73-letni aktor Philip Cooper został oskarżony o gwałt i napaść na tle seksualnym na nieletnich w następstwie skarg złożonych przez trzy rzekome ofiary. Informacja, Wykryj przez paryskiZostało to potwierdzone dziś wieczorem przez prokuraturę Créteil dla Agence France-Presse. Informacje o Francji Lub Telewizja BMF.

Niniejszy akt oskarżenia jest następstwem przesłuchania Philipa Coopera po umieszczeniu go w areszcie policyjnym we wtorek, 6 lutego. Aktor znany z roli Josepha Pagnola Chwała mojemu ojcu I wiele ról w teatrze, ale także Za regularną obronę niemoralnościtoczy się od początku stycznia śledztwo w związku z oskarżeniami skierowanymi przeciwko młodej kobiecie, obecnie 28-letniej, która 8 stycznia złożyła skargę pod zarzutem popełnienia aktów przemocy.„przemoc seksualna” W 2012 roku miała wtedy 16 lat, a aktor 61 lat: młoda kobieta miała wówczas poddawać się przymusowym penetracjom, seksowi oralnemu i pocałunkom w studiu Philippe'a Cowpera w Saint-Mande.

Dwie nowe rzekome ofiary

W kontakcie z Agence France-Presse na początku śledztwa prawniczka Philippe’a Cowpera, May-Marie Ducey, ogłosiła, że ​​jej klientka przyznała się. „Utrzymujemy bliskie relacje z [la plaignante] Kiedy była nieletniaAle z drugiej strony zaprzeczył jakimkolwiek Penetracja odbytu lub pochwy »Zauważając, że nie utrzymywał z nią żadnych stosunków, chyba że za obopólną zgodą. Jak powiązał prawnik Philipa Coopera: „ „Nagłe doniesienia medialne o tej skardze.” Aby wesprzeć swojego najnowszego klienta Gérarda Depardieu – Philippe Couper podpisał opublikowany pod koniec grudnia list poparcia, w którym wzywa, aby aktor nie został „wymazany”.

Jednakże śledztwo wszczęto po tym, jak te wyroki skazujące doprowadziły do ​​zatrzymania i przesłuchania Philippe’a Cowpera w dniu 6 lutego. Według prokuratury Créteil, która przekwalifikowała zdarzenia na gwałt i napaść na tle seksualnym, przesłuchali go regionalni śledczy ds. bezpieczeństwa w Val-de-Marne.

READ  Przeżyj na nowo honor narodowy, na czele którego stoi Emmanuel Macron

Do jego aktu oskarżenia dołączono także dlatego, że oskarżają go także dwie inne rzekome ofiary, jak dowiedzieliśmy się w czwartek. Jak wynika z raportu, wśród nich jest młoda kobieta, która potępia incydenty, które rzekomo miały miejsce w Paryżu i Saint-Méndi w 2010 i 2011 roku. paryski : Za te zarzuty postawiono w stan oskarżenia Philipa Coopera „Napaść na tle seksualnym na nieletniego powyżej 15. roku życia ze strony osoby sprawującej władzę” I „Gwałt na nieletnim dokonany przez osobę sprawującą władzę”. Czy druga domniemana ofiara zgłosiła zdarzenia, które rzekomo miały miejsce w Paryżu i La Vere les Olivier (Bouches du Rhone) w latach 2019–2021, ponownie według paryski : Philip Cooper został zatem postawiony w stan oskarżenia pod zarzutem korupcji nieletniego powyżej 15 roku życia.

Informacje o Francji Ustala, że ​​Philip Cooper jest teraz obecny „Został objęty dozorem sądowym, w szczególności zakazano mu wykonywania jakiejkolwiek czynności polegającej na zwykłym kontakcie z nieletnimi oraz zakazano kontaktowania się z ofiarami”.. Aktor był już celem skargi w sprawie gwałtu złożonej przez aktorkę Solveig Halloween w 2018 roku, która została oddalona. Aktorka została później skazana za zniesławienie.

Zobacz także na HuffPost: