Po porażce z Mauretanią Algieria zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie i odpadła z Pucharu Narodów Afryki

Algieria, która zwycięży w finale w 2019 roku z Senegalem (1:0), nie może już tego robić. Ostatnią rundę w grupie rozegrała w 2022 roku i ponownie zajęła ostatnie miejsce po porażce z Mauretanią (0:1) we wtorek wieczorem. Brak sukcesu w trzech meczach: Przyczyn nieobecności Lisów w 1/8 finału nie trzeba szukać dalej. Po remisie z Angolą (1:1), a następnie Burkina Faso (2:2), Algieria przegrała z Mauretanią, która nigdy w swojej historii nie wygrała meczu w Pucharze Narodów Afryki.

To niesamowita nowa historia, która charakteryzuje ten bardzo zaskakujący turniej kontynentalny, którego sukcesem został osiągnięty przez Al-Mourabitouna. W 37. minucie Delahey strzelił jedynego gola w meczu po starciu. Mohsen (59), Kamara (82), a zwłaszcza Ba (85, na poprzeczce) zmarnowali break point bez rezultatu. Trzecia w swojej grupie Mauretania, mimo dwóch porażek, po raz pierwszy w swojej historii zakwalifikowała się do 1/8 finału.

Bez Mahreza na początku meczu podopieczni Djamela Belmadiego nie zdziałali nic. Rzeczywiście, Ounas zmierzył się z Mandrią, bramkarzem Guingampa. Posłał także zawodnika Lille do Aouara, który w 25. minucie strzelił obok bramki, a w 69. minucie mauretański bramkarz zablokował niebezpieczny strzał Mandy. Po jej wyeliminowaniu Algieria spada z wysokości, ale być może nie będzie jedyna: Wybrzeże Kości Słoniowej jest na krawędzi, czekając na wyniki Namibii i Zambii.