Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po oskarżeniach Judith Godrich premiera nowych filmów Jacques’a Doyona i Benoita Jacquota została przerwana

Po oskarżeniach Judith Godrich premiera nowych filmów Jacques’a Doyona i Benoita Jacquota została przerwana

Judith Godrich (51 l.) złożyła skargę przeciwko reżyserom Benoîtowi Jacquot (jej byłemu towarzyszowi) i Jacques’owi Doyonowi w związku z gwałtem na 15-letniej nieletniej w latach 1986–1992 (zarzuty zostały odrzucone). Od tego czasu aktorka i reżyser założyła adres [email protected], któremu towarzyszy następująca wiadomość na jej stronie na Instagramie: „Jestem tutaj. Za tym adresem e-mail (…) Niezależnie od środowiska, w którym doświadczyłeś przemocy. Udostępnij jak najwięcej. » część medialna W specjalnej audycji zastanawiałem się, czy w końcu nie mamy do czynienia z prawdziwym #metoo kina francuskiego.

Przeczytaj ankietę: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów „To historia porwanego dziecka” – aktorka Judith Goodrich składa skargę na reżysera Benoita Jacquota

W takich okolicznościach przyszłość nadchodzących filmów wspomnianych reżyserów jest poważnie zagrożona: PięknyBenoît Jacquot, adaptacja Śmierć Billa (1952) Georgesa Simenona, z Charlotte Gainsbourg i Guillaume Canet, obecnie w postprodukcji, oraz CE2Jest to film dramatyczny, którego wydarzenia koncentrują się wokół znęcania się w szkole, wyreżyserowany przez Jacques’a Doyona, z Nourą Hamzawy, Alexisem Manenti i komikiem Dooleyem, a jego emisja zaplanowana jest na 27 marca przyszłego roku. Przeprowadzono już kilka prezentacji dla prasy.

„W obecnej sytuacji producenci sami ponoszą konsekwencje sytuacji, za które w żaden sposób nie są odpowiedzialni, a które wynikają z faktów, które mogą mieć miejsce jeszcze przed rozpoczęciem działalności”.Opisuje produkt, który pragnie pozostać anonimowy. Gdy firma produkcyjna pozyskuje finansowanie na swój film, pozyskuje pożyczkę od banku lub instytucji kredytowej poprzez dyskonto umów podpisanych przez finansistów. Tego typu operacje generują odsetki bankowe, które od czasu podwyżki kluczowych stóp procentowych pod koniec 2022 roku stały się bardzo znaczące… Biorąc pod uwagę kwoty, które znacznie przekraczają udziały zaangażowanych spółek, wydaje się jasne, że większość niezależnych firm produkcyjnych może widzą, że ich perspektywy życiowe są zagrożone. , jak mówimy w innych okolicznościach. »

Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Jacques Doillon jest oskarżony o gwałt, napaść na tle seksualnym i molestowanie przez aktorki Judith Goodrich, Annę Mouglales i Isilde Le Besco.

READ  Obiecuję w TF1: reakcja Hugo Bakera na śmierć Paula

„Reżyser filmów dziecięcych”

Premiera odbyła się 25 sierpnia 2021 roku na Festiwalu Filmów Francophone w Angoulême. CE2 Otrzymała pochwałę od Brigitte Macron, która od kilku lat angażuje się w walkę z przemocą w szkołach – „Jestem nim bardzo poruszony [Jacques Doillon]Ma oko i wie, jak to dobrze przedstawić [les enfants] (…). To bardzo ważne, żebyś poszedł i zobaczył się z nim [le film] Jeśli chcemy zrozumieć pewne mechanizmy. » CE2 To też było przyczyną dyskusji nt „Dzieciństwo jest w niebezpieczeństwie” Na dworze w Angoulême, co wróżyło najlepiej karierze filmu w szkołach.

Masz 40% tego artykułu do przeczytania. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.