Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

PlayStation 5 przekracza 20 milionów konsol na całym świecie

W rzeczywistości PS5 jest obecnie trzy miesiące za PlayStation 4, które w komunikacie prasowym z 4 marca 2015 r. świętowało 20-milionową sprzedaż. Popyt jest wyraźnie przekrzywiony na korzyść PS5, ale przejście na braki komponentów uniemożliwiły producentowi od odpowiadania na nie od momentu uruchomienia urządzenia w listopadzie 2020 r.

Jak niedawno ogłoszono, Sony Interactive Entertainment planuje dystrybucję 18 milionów PS5 między kwietniem 2022 a marcem 2023, co stanowi wzrost o 7,5 miliona w porównaniu z poprzednim rokiem podatkowym. Jeśli ten cel zostanie osiągnięty, PS5 będzie trochę opóźnione w stosunku do PS4, ale tylko w roku fiskalnym 2023-2024 konsola nowej generacji będzie w stanie odzyskać przewagę nad swoją starszą siostrą, według japońskiego koncernu. aktualna prognoza.

Z przyjemnością informujemy, że firma Sony Interactive Entertainment sprzedała na całym świecie ponad 20 milionów konsol PlayStation 5. Od czasu premiery PS5 nasze zespoły niestrudzenie pracowały nad stworzeniem naprawdę nowej generacji konsoli do gier, która szturmem podbiła świat i chcemy wykorzystać ten moment, aby podziękować fanom za ich wsparcie.„” — mówi Veronica Rogers, wiceprezes ds. sprzedaży i operacji biznesowych.

Fani, którzy nie mają jeszcze konsoli, powinni wiedzieć, że spodziewamy się znacznego wzrostu produkcji PS5 w tym roku i ciężko pracujemy, aby PlayStation 5 było dostępne dla każdego, kto tego chce.Rzecznik dodaje.

READ  Dlaczego Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest chłodniejszy niż Twoja lodówka