Piłka nożna – Konferencja Ligi Europy: Upadek Dudelange w Polsce

opublikowany

Piłka nożna – Konferencja Ligi EuropejskiejWodospady Dudelange w Polsce

F91 przegrał w czwartkowy wieczór 2:0 z Lechem Poznań w pierwszym meczu Konferencji Ligi Europejskiej. Miejmy nadzieję, że granie w kurczaka wymagałoby imponującego home runa.

Po rozpoczęciu w tym sezonie europejskiej przygody w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, a następnie przejściu do Ligi Europejskiej, Dudelange zmierzył się w czwartkowy wieczór z Lechem Poznań, dolnym mistrzostwem Polski, o miejsce w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Ostatnia szansa na rozszerzenie przygody o mistrzów Luksemburga.

Jednak ambicje Dudelange szybko spadły. Christopher Velde otworzył wynik w szóstej minucie gry.W bardziej żywiołowym meczu ciepłych polskich kibiców na trybunach niż piłkarze na boisku F91 nie mogło wrócić, nie dość niebezpieczne.

Poznań w drugiej połowie odbił punkt do domu. Mikael Isaac, który znalazł się na spalonym, zakończył wspaniałym strzałem w polski zwrot akcji. 2-0 w 66. i ostatnim golu. Luksemburg grał ostatnie chwile w liczebnej przewadze po wykluczeniu Milica (89), który przyszedł, by przeciąć drogę zawodnikowi, który kręcił się w kierunku bramki, ale nie był w stanie wrócić. Tak więc Dudelange poradzi sobie z rewanżem w przyszły czwartek o 20:30, z dwoma golami przed końcem. Podejście do kurczaka wymagałoby nie lada wyczynu.