Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pięć darmowych narzędzi, które odmienią Twój komputer

Internet jest pełen małych programów, które mają ułatwić życie użytkownikom. Ale nie zawsze jest łatwo zauważyć w tym cyfrowym lesie bezużytecznego oprogramowania typu bloatware, starych wersji i złośliwych podróbek oferujących pobranie pamięci RAM. Dlatego przedstawiamy Ci wybór pięciu naprawdę niezawodnych i przydatnych programów, które niektórzy z Was mogą już znać, ale wszystkie z nich mogą pomóc Ci na co dzień, a przynajmniej zapewnić cenną pomoc w jakiejś bolesnej sytuacji.

Wszystko: niesamowite wyszukiwanie jak macOS

Jeśli jest jeden element, którego entuzjaści komputerów PC mogą pozazdrościć w obozie macOS, to jest nim niesamowity system wyszukiwania Spotlight, który pozwala znaleźć dowolny plik z mylącą szybkością. Większość użytkowników systemu Windows nadal jest zadowolona z oryginalnego wyszukiwania Eksploratora Windows — szalenie powolnej fabryki gazu, nie wspominając już o tym, że często nie udaje się zlokalizować żądanego dokumentu.

Ale na szczęście nie jest to sprawa śmiertelna dzięki wszystkim, narzędzie, które może radykalnie zmienić sposób korzystania z urządzenia. Koncepcja nie mogłaby być prostsza. Po prostu pozwól, aby ten aplet o otwartym kodzie źródłowym zindeksował Twoją pamięć i gotowe; Możesz teraz zlokalizować dowolny plik w czasie krótszym niż zajmuje Eksplorator Windows, aby dowiedzieć się, czego się od niego oczekuje.

© Dziennik du Geek

Wszystko zapewnia wiele zakładek i stylów wyświetlania, aby sprawnie przeglądać wyniki. Obsługuje również klasyczne parametry, takie jak OR lub AND, a także wiele innych przydatnych funkcji, które pozwalają zawęzić wyszukiwanie. I w przeciwieństwie do oryginalnego wyszukiwania systemu Windows, to oprogramowanie nie obrazi Cię, wyświetlając zamiast tego wynik wyszukiwania Bing!

Wystarczy powiedzieć, że jeśli spędzasz dni na zmaganiu się z prawdziwym wyszukiwaniem systemu Windows, to małe pomarańczowe szkło powiększające może szybko stać się twoim najlepszym przyjacielem; Z naszej strony nie bylibyśmy w stanie bez niego funkcjonować. Aby spróbować to zaadoptować!

Możesz pobrać wszystko za darmo ze strony wydawcy Narzędzia Pustki.

The Pakiet językowy Który zapewnia tłumaczenie francuskie jest dostępne pod adresem To jest adres.

PowerToys: Nieznany twardy blok

Jest to narzędzie, którego duża część użytkowników niesłusznie unikała: grupa PowerToys. Jest to zestaw małych narzędzi, które mają duży wpływ na codzienne życie, umożliwiając dostosowanie systemu Windows. Zaletą jest to, że jest wbudowany bezpośrednio w system operacyjny i dlatego jest lokalnie tłumaczony na język francuski.

Z naszej strony są trzy narzędzia, z których regularnie korzystamy. pierwszy, Zawsze na górze, pozwala przypiąć okno tak, aby zawsze znajdowało się na górze. Idealne uzupełnienie notatek z aplikacji Pense-Bête, które mają irytujący zwyczaj ukrywania się pod stertą okien.

Drugi, menedżer klawiatury, to prawdziwe dobrodziejstwo, które ułatwia resetowanie klawiszy klawiatury i bez przechodzenia przez złożone narzędzie dla początkujących, takie jak AutoHotKey. Możliwa jest nawet zmiana skrótów, które już istnieją i wybór programów, których te zmiany powinny dotyczyć. Zapłaciłeś za każdy klawisz na klawiaturze, czas, aby wszystkie były opłacalne!

Naszą trójkę uzupełnia PowerZmień nazwę. Jest to narzędzie, które zdziała cuda dla tych, którzy regularnie pracują z dużymi grupami plików o dziwnych nazwach. Pozwala łatwo zmienić nazwę kilku przedmiotów na raz, bez rozrywania fałdy ścięgna, powtarzając ten sam proces przez wiele godzin. Wisienką na torcie, pozwala robić to selektywnie za pomocą wyrażeń regularnych.

Oprócz tych trzech elementów, PowerToys zawiera również 9 dodatkowych narzędzi, które mogą być przydatne w zależności od Twoich zastosowań. Niektóre ułatwiają znajdowanie i zmianę rozmiaru obrazów w podróży, dostosowywanie obszarów dokowania okien, tworzenie palet kolorów i nie tylko! Pełna lista dostępna jest tutaj.

PowerToys jest dostępny jako aplikacja Windows na To jest adres.

SpaceSniffer: Lepiej uważaj na zbędne pliki

To problem, który w danym momencie czeka wszystkich użytkowników, także tych najlepiej zorganizowanych: kiedy regularnie pracujesz na tym samym urządzeniu, wolne miejsce może zacząć się kończyć. Zamiast pozwolić udusić się słabemu dyskowi twardemu, rozwiązaniem może być ręczne czyszczenie przez samodzielne usunięcie zbędnych plików.

Ale takie podejście jest bolesne i czasochłonne. W niektórych przypadkach śledzenie największych plików jest bardzo trudne. Z tych wszystkich powodów wielu programistów stworzyło narzędzia, aby zwolnić miejsce. Ale bardzo niewiele z nich jest tak intuicyjnych i zdolnych, jak nasz ulubiony SpaceSniffer.

© Dziennik du Geek

Jak wszystko powyżej, ten program jest bardzo prosty. Po prostu uruchom go i wybierz dysk lub dyski do analizy. Stamtąd urządzenie powinno mieć czas na zmapowanie danego medium; Po najwyżej kilku minutach przedstawi Ci interaktywną mapę Twojej przestrzeni magazynowej.

Okno jest automatycznie podzielone na prostokąty, których rozmiar jest wprost proporcjonalny do rozmiaru danego folderu lub pliku. Program dba również o automatyczne nadawanie priorytetów wszystkim tym wszystkim i robi to w bardzo inteligentny sposób. Dzięki temu na pierwszy rzut oka możemy natychmiast zidentyfikować problematyczne elementy.

Wystarczy nawigować po tym dość starym, ale bardzo praktycznym i intuicyjnym interfejsie, aby pozbyć się elementów, które zanieczyszczają Twoje urządzenie. Świetny mały program, który pozwoli zaoszczędzić czas i miejsce.

Możesz pobrać SpaceSniffera na To jest adres.

Sandboxie: wirtualizacja łatwa dla każdego

Powszechnie wiadomo: pierwszą linią obrony między szkodliwym programem a jego celem jest użytkownik za klawiaturą. Czasami jednak nawet najbardziej czujny użytkownik Internetu będzie miał trudności z podjęciem decyzji, czy program, archiwum lub plik stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa.

W razie wątpliwości bardziej zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z wirtualnego komputera dzięki programom takim jak VMWare lub VirtualBox. Pozwala to na otwarcie podejrzanego pliku w rodzaju cyfrowej kwarantanny, w której potencjalnie złośliwy program nie stanowi zagrożenia dla komputera.

© Saad Choudary – Unsplash

Ale ci, którzy nie chcą zawracać sobie głowy konfigurowaniem maszyny wirtualnej, mogą również skorzystać z wirtualizacji za pomocą małego programu o nazwie Sandboxie. To narzędzie pozwala na symulację dowolnego procesu w locie; W skrócie oznacza to, że w razie wątpliwości możesz z łatwością uruchomić dowolny program lub otworzyć dowolny plik w zamkniętym i bezpiecznym środowisku.

Interfejs jest w języku angielskim, który nie jest najbardziej intuicyjny i nie jest idealny dla początkujących. Ale dla wszystkich innych użytkowników jest to bardzo przydatny rodzaj programu w zestawie narzędzi komputerowych, na przykład jeśli chodzi o otwieranie wątpliwego załącznika.

Sandboxie jest w tym dostępna Tabuk. Pamiętaj, że dla początkujących lepiej jest preferować instalację wersji „Classic”.

Rekova: ostatnia twierdza

Przypadkowe usunięcie zdjęcia o dużej wartości sentymentalnej, dokumentu roboczego lub innego ważnego pliku może mieć poważne konsekwencje w naszych czasach, w których nasze życie jest w dużej mierze cyfrowe.

Nie mamy w zwyczaju wysławiać Piriform, ale powinniśmy mieć świadomość, że edytor CCleaner wykonał świetną robotę z Recuva, jego oprogramowaniem do odzyskiwania danych. Z naszej strony faktycznie pozwoliło nam to ujawnić profile, które mogły zostać utracone na zawsze po bardzo pospiesznym wyrzuceniu z kosza.

Jest wyraźnie bardzo daleki od najdroższych i najbardziej profesjonalnych rozwiązań i usług. O ile można powiedzieć od razu: nie należy oczekiwać, że odzyskasz miesiące usuniętych plików, jakby nic im się nie stało. W rzeczywistości nie ma gwarancji, że będziesz w stanie przywrócić plik w takim stanie, w jakim jest, nawet jeśli został usunięty kilka sekund temu. Należy również pamiętać, że odzyskiwanie jest bardziej ryzykowne, jeśli plik został usunięty z dysku SSD.

Ale nie możesz oczekiwać więcej od łatwego w użyciu programu, który ma bezpłatną wersję, wiedząc, że odzyskiwanie danych to wielka sprawa. To nie przypadek, że profesjonalne rozwiązania są rozliczane po zawrotnych stawkach.

W przypadku problemów zalecamy spróbować szczęścia z Recuva. W najgorszym wypadku byłby to miecz w wodzie. W najlepszym razie możesz odetchnąć z ulgą.

Możesz pobrać Recuva ze strony CCleaner.

READ  Wkład Super Mario 64 sprzedany za rekordową kwotę 1,56 miliona dolarów