Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Perigee: Dlaczego Ziemia osiągnęła rekordową prędkość we wtorek 4 stycznia?

Perigee: Dlaczego Ziemia osiągnęła rekordową prędkość we wtorek 4 stycznia?

W ten wtorek 4 stycznia Ziemia przechodzi przez peryhelium. Zjawisko, które pojawia się co roku. co niekoniecznie jest obserwowalne. Ale czym jest dno?

Cóż, jak wszyscy wiedzą, tr jest o Soleil. Opisując eliptyczną ścieżkę 365 dni i kilka godzin.

ten dno skalne w tym wszystkim? To po prostu plik Punkt na ścieżce ciała niebieskiego, który krąży wokół Słońca i jest najbliżej Słońca. W najbliższy wtorek, 4 stycznia, zabrzmi peryhelium: 2022, kiedy nasza planeta będzie najbliżej Słońca. O 7:54 Ziemia znajdzie się około 147 milionów km od gwiazdy.

dla informacji, do dna w przeciwieństwie do dnaAvila, który jest zatem punktem orbity znajdującym się najdalej od Słońca. W tym roku aphelium Ziemi nastąpi 4 lipca.

Ponad 3000 km/h powyżej średniej

ale to nie wszystko. Prędkość Ziemi również zmienia się, gdy krąży wokół Słońca. A jeśli osiąga najniższą prędkość na swojej orbicie podczas apogeum, to osiąga maksimum podczas peryhelium. Zatem średnia prędkość Ziemi wokół Słońca ogólnie wynosi 107 280 kilometrów na godzinę. We wtorek osiągnie rekordową prędkość 110 700 km/h.

Czy wiedziałeś? Jutro o 7:54 (czasu paryskiego) Ziemia będzie bliżej Słońca: około 147 milionów km. 4 lipca będzie ponad 152 miliony kilometrów… ale we Francji powinno być znacznie cieplej. Sylwester z Perihelion dziś wieczorem! (u00a9 IMCCE) pic.twitter.com/CwlS261jSx

– Eric Lagadec (@EricLagadec) 3 stycznia 2022

READ  SpaceX wysyła zespół do Australii, aby zbadał szczątki swojej rakiety