Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pence mówi, że historia obarczy Trumpa odpowiedzialnością za atak na Kapitol

Były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike’a Pence’a Zapowiedział w sobotę, że na randce odbędzie się były prezydent RP Zjednoczone państwo Amerykańskie media podały, że Donald Trump za swoją rolę w ataku na Kapitol w 2021 roku. Prezydent Trump Mike Pence, jego były partner w biegu, powiedział w przemówieniu na Gridiron Dinner, gali zorganizowanej przez dziennikarzy z udziałem wybitnych polityków.

„Nie miałem prawa obalić (wyniku) wyborów. Jego lekkomyślne słowa naraziły moją rodzinę i wszystkich na Kapitolu tego dnia na niebezpieczeństwo. Wśród tysięcy protestujących, którzy przejęli Kapitol w Waszyngtonie 6 stycznia 2021 r., niektórzy wezwali do powieszenia Mike’a Pence’a, co skłoniło wiceprezydenta Donalda Trumpa do ucieczki w bezpieczne miejsce.

Wygodna randka zazwyczaj…

Te wypowiedzi z pewnością pogłębią przepaść między dwoma politykami, którzy są w konflikcie, odkąd Mike Pence odmówił poparcia Donaldowi Trumpowi w jego wysiłkach na rzecz obalenia wyniku wyborów z 2020 roku i utrzymania się przy władzy. Donald Trump już ogłosił zamiar ubiegania się o reelekcję w wyborach prezydenckich w 2024 r., a Mike Pence zasugerował, że może wyzwać go do walki o nominację Republikanów.

Kolacja Gridiron to zwykle lekkie wydarzenie przeplatane skeczami i muzyką, iz tego punktu widzenia były wiceprezes starał się najpierw rozśmieszyć publiczność. „Będę całym sercem i całym sercem wspierać republikańskiego kandydata na prezydenta w 2024 r. – jeśli to ja. Zjadliwe uwagi Mike’a Pence’a na temat Donalda Trumpa na gali były nieoczekiwane. Jadłem kolację @Mike_Pence i mogę potwierdzić, że to naprawdę zaskoczyło salę – dużo szczęk opadło”.

READ  Watykan potwierdza „wyraźną poprawę” stanu Franciszka