Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pence mówi, że historia obarczy Trumpa odpowiedzialnością za atak na Kapitol

Pence mówi, że historia obarczy Trumpa odpowiedzialnością za atak na Kapitol

Były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike’a Pence’a Zapowiedział w sobotę, że na randce odbędzie się były prezydent RP Zjednoczone państwo Amerykańskie media podały, że Donald Trump za swoją rolę w ataku na Kapitol w 2021 roku. Prezydent Trump Mike Pence, jego były partner w biegu, powiedział w przemówieniu na Gridiron Dinner, gali zorganizowanej przez dziennikarzy z udziałem wybitnych polityków.

„Nie miałem prawa obalić (wyniku) wyborów. Jego lekkomyślne słowa naraziły moją rodzinę i wszystkich na Kapitolu tego dnia na niebezpieczeństwo. Wśród tysięcy protestujących, którzy przejęli Kapitol w Waszyngtonie 6 stycznia 2021 r., niektórzy wezwali do powieszenia Mike’a Pence’a, co skłoniło wiceprezydenta Donalda Trumpa do ucieczki w bezpieczne miejsce.

Wygodna randka zazwyczaj…

Te wypowiedzi z pewnością pogłębią przepaść między dwoma politykami, którzy są w konflikcie, odkąd Mike Pence odmówił poparcia Donaldowi Trumpowi w jego wysiłkach na rzecz obalenia wyniku wyborów z 2020 roku i utrzymania się przy władzy. Donald Trump już ogłosił zamiar ubiegania się o reelekcję w wyborach prezydenckich w 2024 r., a Mike Pence zasugerował, że może wyzwać go do walki o nominację Republikanów.

Kolacja Gridiron to zwykle lekkie wydarzenie przeplatane skeczami i muzyką, iz tego punktu widzenia były wiceprezes starał się najpierw rozśmieszyć publiczność. „Będę całym sercem i całym sercem wspierać republikańskiego kandydata na prezydenta w 2024 r. – jeśli to ja. Zjadliwe uwagi Mike’a Pence’a na temat Donalda Trumpa na gali były nieoczekiwane. Jadłem kolację @Mike_Pence i mogę potwierdzić, że to naprawdę zaskoczyło salę – dużo szczęk opadło”.

READ  Na żywo – Kryzys w Senegalu: Wybory prezydenckie przełożone na 15 grudnia 2024 r