Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pascal Braud, Cyril Hanouneh, Lawrence Ferrari i Sonia Mabrouk.. Dlaczego gwiazdy C News są wzywane do stowarzyszenia?

Pascal Braud, Cyril Hanouneh, Lawrence Ferrari i Sonia Mabrouk.. Dlaczego gwiazdy C News są wzywane do stowarzyszenia?

Podstawowy
Podczas gdy Arcom ogłosił zaproszenie do składania wniosków o odnowienie połowy kanałów TNT, kilka osobistości z CNews zebrało się na zgromadzeniu, aby przedstawić swoje argumenty przed komisją utworzoną przez deputowanych La France insoumise.

Pascal Braud, Lawrence Ferrari i Sonia Mabrouk spotkają się w Zgromadzeniu Narodowym w czwartek, 29 lutego. Choć CNews znajduje się w centrum nowej kontrowersji, los kanału Vincenta Bolloré stoi pod znakiem zapytania bardziej niż kiedykolwiek. Rzeczywiście, w środę 28 lutego Arcom, policjant ds. audiowizualnych, ogłosił nabór wniosków na 15 częstotliwości naziemnej telewizji cyfrowej.

Jeśli Maxime Saadeh – prezes Canal+, spółki-matki CNews – oraz gwiazdy 24-godzinnego kanału informacyjnego, Pascal Braud, Lawrence Ferrari i Sonia Mabrouk, udadzą się w czwartek do Palais Bourbon, będzie to część parlamentarnego spotkanie. Komisja śledcza zbada przydział tych 15 częstotliwości. Cyril Hanouna zostanie wezwany przez ten sam organ w połowie przyszłego marca.

CNews wśród kontrowersji dotyczących aborcji

Komisja ta, utworzona przez posłów La France insoumise, jest całkowicie niezależna od ostatecznej decyzji w sprawie przydziału częstotliwości przez Arcom. Dyskusje mogą być gorące… Kto jest tutaj, aby wpływać na dyskusje na temat przydziału częstotliwości? Tym samym CNews zostaje uwikłane w nową kontrowersję, bez której kanał mógłby sobie świetnie poradzić. W niedzielę, 25 lutego, w religijnym talk show „W poszukiwaniu duszy” infografika przedstawiająca porównanie przyczyn powszechnych zgonów na świecie z liczbą aborcji na świecie zszokowała wielu widzów. Do tego stopnia, że ​​kanał, szczególnie za pośrednictwem Lawrence'a Ferrari, wydał oficjalne przeprosiny.

Przeczytaj także:
IVG „główną przyczyną zgonów na świecie”? Przeprosiny od CNews, skierowania do Arcom, „In Search of the Soul”… wróćmy do kontrowersji

READ  Prognoza Quinté PMU - PRIX DE CHERBOURG 13 stycznia 2023 r

Kontrowersje pojawiają się zaledwie dwa tygodnie po decyzji Rady Stanu, z którą skontaktowała się Reporterzy bez Granic, która nakazała firmie Arcom przekształcenie CNews. Szef urzędu Roche Olivier Meister podkreślił jednak, że Arcom „nie działa pod wpływem”. Niedziela „La Tribune”.. Organ regulacyjny musi w ciągu 6 miesięcy ponownie zbadać wywiązywanie się przez CNews z „obowiązków związanych z pluralizmem i niezależnością informacji”.

Arcom dobrze zna CNews i C8

Dlatego w tym kontekście rozpoczną się negocjacje, ale także liderzy CNews i C8 trafią do komisji parlamentarnej. Spośród 15 kanałów uwagę przykuwa los tych dwóch. Są regularnie powiadamiani i karani przez Arcom za niedopełnienie swoich obowiązków, za co mogą zapłacić wysoką cenę. Sama Rima Abdel Malik, była minister kultury, zajęła stanowisko, przypominając, że Arcom nie był w stanie odnowić swoich częstotliwości. Jego zastępczyni Rachida Dati nie skomentowała tej sprawy.