Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Partia Władimira Putina proponuje przeprowadzenie referendum w sprawie aneksji ziem ukraińskich 4 listopada

Znajdź tutaj wszystkie nasze koncerty #UKRAINA

18:04 : Naczelny dowódca armii ukraińskiej Walery Załogny przyznał się dziś po raz pierwszy do przeprowadzenia w sierpniu ataków rakietowych na rosyjskie bazy na anektowanym Krymie, w szczególności na lotnisko Saki. Kijów nawet wtedy nie przyznał się oficjalnie do odpowiedzialności za ten atak, ani za kolejny atak, który kilka dni później uderzył w skład amunicji na północy Krymu.

17:32 : Partia Jedna Rosja Władimir Putin proponuje zorganizowanie referendów 4 listopada na kontrolowanych przez Rosję terytoriach Ukrainy w celu przyłączenia jej do Rosji. 4 listopada to Dzień Jedności Narodowej Rosji, upamiętniający XVII-wieczne powstanie ludowe, które wypędziło polskie siły okupacyjne z Moskwy.

15:14 : Elektrownia atomowa w Zaporożu, która nadal znajduje się pod kontrolą Rosji, jest nadal pod ścisłym nadzorem władz ukraińskich. Mobilne laboratorium, które w dzień i w nocy przemierza ulice, aby sprawdzić poziom radioaktywności. Reportaż dziennikarza Benjamina Ely.

(Benjamin Ely/Radio Francja)

14:10 : „Jeśli europejskie sankcje na Rosję bardziej szkodzą Rosji, czy myślisz, że taki przywódca jak Władimir Putin powiedziałby tak? Sam fakt, że wzywa Zachód do zaprzestania sankcji na tej podstawie, że nie będą one skuteczne i że wpłyną na Europa bardziej niż Rosja zachęca nas do uznania ich skuteczności” .

Podczas cotygodniowej konferencji prasowej Olivier Veran odpowiedział Władimirowi Putinowi, który uważa sankcje wobec jego kraju za nieskuteczne.

13:17 Również dziś po południu przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zasugerowała, że ​​Unia Europejska powinna zapewnić pomoc finansową w wysokości pięciu miliardów euro, aby pomóc Ukrainie poradzić sobie ze skutkami wojny. Jest to druga partia maksymalnie dziewięciu miliardów opakowań na 2022 r. zaproponowana 18 maja.

12:18 : Wczoraj Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej opublikowała długo oczekiwany raport na temat Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Franceinfo w tym artykule podsumowuje, o czym należy pamiętać.

Elektrownia atomowa Zaporoże, Ukraina, 9 lipca 2019 r. (DMYTRO SMOLYENKO / NURPHOTO / AFP)

(DMYTRO SMOŁYENKO / NURPHOTO / AFP)

12:10 Nieco później po południu, oto aktualizacja nagłówków:

A 13 departamentów, od Ain po Bouches-du-Rhone, nadal jest w stanie pomarańczowym alarmem przed burzami. Zeszłej nocy na Nim w Gard spadł ulewny deszcz. Kontynuuj nasze życie.

Były zastępca UDI, Jean Christophe Lagardew przypadku fałszywych oskarżeń przeciwko Alexis Corbier i Raquel Garrido.

Dziś rano Wydział Wykonawczy przedstawia Radzie Ministrów swoje reformy dotyczące ubezpieczenia na wypadek bezrobocia. „Kiedy wszystko idzie dobrze, zasady powinny być bardziej motywujące”.Broni ministra pracy.

• Rosja prosi „wyjaśnienia” Do Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej po opublikowaniu jej raportu na temat sytuacji w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. „chłostaćRaport zawiera szereg znaków zapytania.Według szefa rosyjskiej dyplomacji. Kontynuuj nasze życie.

11:38 Władimir Putin ostrzega, że ​​Rosja nie będzie już dostarczać ropy i gazu do krajów, które ustalają ceny węglowodorów sprzedawanych przez Moskwę. To ostrzeżenie pojawia się w czasie, gdy ludzie Zachodu pracują nad takim środkiem.

11:09 : Walki trwają w rejonie zaporoskiej elektrowni atomowej, nawet gdy w Rosji kończy się broń. Według amerykańskiego wywiadu Moskwa próbuje się zbroić, zwracając się do Korei Północnej. ▶️ #JT20H https://t.co/2cyy6FxE1v

11:09 : Na wschodniej Ukrainie trwają walki, ale w Rosji kończy się broń. Według informacji, w poszukiwaniu sprzętu wojskowego Moskwa zwróci się do Korei Północnej, Iranu lub Syrii.

10:40 : Szef ukraińskiego operatora jądrowego powiedział, że popiera wysłanie niebieskich hełmów ONZ do swojej elektrowni atomowej w Zaporożu, mówi szef publicznego operatora Energoatom. „Rozmieszczenie jednostki sił pokojowych i usunięcie armii rosyjskiej może być jednym ze sposobów stworzenia strefy bezpieczeństwa w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej”Petro Cotten powiedział, dzień po publikacji raportu MAEA.

09:59 : „Skonsultuję się z prezydentem Turcji”Dodał Władimir Putin, który sponsorował porozumienie w Stambule o zniesieniu zakazu eksportu ukraińskiego i rosyjskiego zboża. Podpisana w lipcu umowa umożliwiła wznowienie eksportu zboża na Ukrainę, ale od kilku tygodni Rosja narzeka na przeszkody w eksporcie żywności z powodu zachodnich sankcji.

09:56 : Władimir Putin twierdzi, że eksport zboża z Ukrainy trafia głównie do krajów europejskich i „Nie dla krajów rozwijających się i krajów najbiedniejszych”. To jest niebezpieczne „katastrofa humanitarna”Prezydent Rosji robi postępy.

09:28 : Groźba nowych uderzeń w elektrownię atomową w Zaporożu budzi obawy przed ryzykiem „uwolnienia radioaktywne”wskazuje stronę internetową franceinfo Karine Herviou, członka Instytutu Ochrony Radiologicznej i Bezpieczeństwa Jądrowego. Roślina ma pewną wytrzymałość, ale nie jest przystosowana do tego rodzaju bombardowań’, ona dodaje.

09:13 : pochwalił też Władimir Putin „rosnąca rola” Region Azji i Pacyfiku w sprawach światowych, w przeciwieństwie do Zachodu, który przedstawiał jako podupadający.

09:11 : on jest „niemożliwy” dla krajów zachodnich„Izolacja” Rosja – mówi Władimir Putin. Podczas forum gospodarczego we Władywostoku prezydent Rosji ogłosił, że sankcje wobec jego kraju zostały: „Zagrożenie dla całego świata”.

09:09 : Trochę po dziewiątej rano podsumowujemy poranne nagłówki:

Jedenaście hrabstw, od Ain do Herault, pozostaje w pogotowiu przed pomarańczową burzą. Zeszłej nocy na Nim w Gard spadł ulewny deszcz. Kontynuuj nasze życie.

Dziś rano Wydział Wykonawczy przedstawia Radzie Ministrów swoje reformy dotyczące ubezpieczenia na wypadek bezrobocia. „Kiedy wszystko idzie dobrze, zasady powinny być bardziej motywujące”. Minister Pracy powiedział.

• Rosja prosi „wyjaśnienia” Do Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej po opublikowaniu jej raportu na temat sytuacji w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. „chłostaćRaport zawiera szereg znaków zapytania.Według szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa.

• Drzwi półfinałowe US ​​Open są otwarte dla Caroline Garcia. Francuzi wyraźnie zdominowali dziś w Ameryce Coco Gauff (6-3, 6-4). Jutro spróbuje dojść do finału z Tunezyjką Anas Jaberem.

08:08 : Rosja pyta „wyjaśnienia” Do Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej po opublikowaniu jej raportu na temat sytuacji w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. „chłostaćRaport zawiera szereg znaków zapytania.powiedział szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

READ  COVID-19 | Dzienny rekord zgonów trzeci dzień z rzędu w Rosji