Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Parker Solar Probe, pierwsza w historii sonda kosmiczna, która zbliżyła się bardzo blisko Słońca!

Wystrzelona w 2018 roku sonda Parker Solar Probe NASA ma na celu zbadanie korony, najbardziej zewnętrznej części atmosfery Słońca. Tym razem kontynuuje bicie nowych rekordów, przechodząc przez atmosferę słoneczną, naprawdę ustanawiając historyczny precedens w dziedzinie eksploracji kosmosu.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Zanurz się w słonecznym „ognisku”
Narzędzie Extreme Ultraviolet Imager (EUI) misji Solar Orbiter dało zapierające dech w piersiach obrazy naszego Słońca. Tutaj najpierw strefa przejściowa między stosunkowo zimną chromosferą – około 100 000 ° C – a koroną – ponad 1 milion ° C. Następnie kilka szczegółów dotyczących korony słonecznej. W porównaniu do chromosfery w kolorze różowym dzięki kanałowi Alpha Lyman do obrazowania. Wreszcie, bliższe zbliżenie ujawnia „ognie” słoneczne, miniaturowe rozbłyski, które mogą pomóc naukowcom wyjaśnić nagrzewanie się korony. © Solar Orbiter / Zespół EUI / ESA i NASA

Po raz pierwszy w historii statek kosmiczny „dotknął” słońca: właśnie weszła sonda Parker Solar Probe Korona słoneczna (Jego zewnętrzna część atmosfera) w celu zbadania cząstek i pola magnetyczne Słoneczny.

Parker Solar Probe ponownie bije rekord, przekraczając słoneczną atmosferę! © NASA

Korytarze w słonecznej atmosferze bogate w odkrycia

Granica między atmosferą słoneczną a przestrzenią międzyplanetarną jest zatarta, ponieważ Słońce nie ma powierzchni. Solidny. Nazywa się krytyczną powierzchnią Alfvén i jest oznaczona przez punkt, w którym powaga Pole magnetyczne Słońca nie jest już w stanie utrzymać cząsteczek, które nieustannie wypychają je na zewnątrz upał Z’gwiazda. Co więcej, kolejne wejścia i wyjścia sondy Parker pokazały, że oprawa Alvina nie miała dobrze zaokrąglonego kształtu kuli, ale przedstawiała kształty wzgórz i dolin, jakby jej powierzchnia była „pomarszczona”.

W tak bliskiej odległości od Słońca sonda jest w stanie mierzyć warunki w atmosferze słonecznej jak nigdy dotąd, co wskazuje na ważne postępy w zrozumieniu naszej gwiazdy. Sonda zidentyfikowała na przykład struktury magnetyczne w „wiązadłach” wiatru słonecznego, ale wciąż natrafiła na ich pochodzenie.

READ  Zanurkuj pod „End of the Ice World” i wróć z niepokojącymi wiadomościami

Sonda będzie coraz bardziej zbliżać się do Słońca z kolejnym przejściem w koronie zaplanowanym na styczeń 2022 r., dostarczając danych o niemożliwych do zbadania zjawiskach z Ziemi.

8,5 miliona km od słońca: sonda słoneczna Parker bije rekord odległości i prędkości!

NASA Parker Solar Probe, wprowadzona na rynek w 2018 roku, ma na celu zbadanie Korona słoneczna, zewnętrzna część atmosfery słonecznej. Po operacji wspomagania grawitacyjnego wokół WenusW niedzielę pobiła nowe rekordy w wieku 10 lat orbitowanie, uzyskując dostęp do Prędkość Ma prędkość 163 kilometrów na sekundę (lub 586 800 kilometrów na godzinę), w odległości około 8,5 miliona kilometrów od Słońca.

Przedmiot Gaspard SalomonOpublikowano 23 listopada 2021

Po operacji wspomaganej grawitacyjnie wokół Wenus, w niedzielę podczas swojej dziesiątej orbity pobił nowe rekordy, osiągając prędkość 163 kilometrów na sekundę (586 800 km/h) w odległości około 8,5 miliona kilometrów od Słońca.

ten Korona słoneczna Jego temperatura sięga miliona stopni (ponad sto razy więcej niż temperatura na powierzchni Słońca). Ona jest pierwotnie wiatr słoneczny (przepływ d’jony I’Elektrony które bombardują nasze planety system gwiezdnyMechanizmy leżące u podstaw tych zjawisk są wciąż słabo poznane.

Głównym celem sondy Parker Solar Probe jest określenie procesów powodujących nagrzewanie się korony słonecznej i przyspieszanie cząstek energetycznych. Podczas pomiarów będzie krążył po orbicie eliptycznej, która dno skalne (punkt najbliżej środka orbity) znajduje się w pobliżu Słońca iAvila (Punkt najbardziej oddalony od środka orbity) na orbicie Wenus. Efekt grawitacyjny tego ostatniego zostanie wykorzystany do stopniowego zmniejszania peryhelium i umożliwiania sondy coraz bliżej ze słońca.

Niesamowite i nieoczekiwane odkrycie

Chociaż to sonda Przyspieszając w kierunku słońca, urządzenia na pokładzie umożliwiły dokonanie nieoczekiwanego odkrycia: według Nour Al-Rawafi, badacza zaangażowanego w projekt Sonda słoneczna Parker, « W pobliżu Słońca zauważamy większe ilości pyłu niż oczekiwano ».

READ  Czy potrafisz znaleźć 3 błędy ukryte na tym zdjęciu w mniej niż 9 sekund?

Sonda nie była początkowo zaprojektowana do wykrywania cząstek gleba, ale efekty, które generuje wzdłuż ścieżki kształtu sondy chmury Plazma wytwarzająca wyładowania elektryczne, które odbiera l’instrument حقول pól Z sondy, początkowo przeznaczonej do pomiaru pola elektryczne Magnetyzm słońca. Podkreśl te efekty światło Obecność chmury pyłu krążącego w wewnętrznym obszarze Układ Słoneczny, jest nadal bardzo słabo zbadany.

po dwóch kolejnych mosty Z Wenus w 2023 i 2024 roku sonda Parker osiągnie odległość zaledwie 6,2 mln km od Słońca, z prędkością bliską 700 000 km/h.

Rozszerzenie domu! #LeMagFutura

Odliczanie rozpoczęło się, a przygoda wkrótce się skończy… Masz czas do piątku 17/12, aby zamówić swoją kopię Mag Futura w przedsprzedaży i otrzymać ją w podglądzie na swoją skrzynkę pocztową! Jesteśmy na początku drogi!

Czym jest Mag Futura? Przegląd ponad 200 stron, 4 dossier dotyczące nauki, które będą świętować 2022, Żadnych fałszywych wiadomości, tylko nauka !

Dlaczego ważne jest, aby wspierać nas do ostatniej chwili?

  • Aby odnieść sukces w ostatecznym formacie, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami: Bogaty w komiksy edukacyjne, wspaniałe ilustracje i pomysłowe samouczki (docelowo: 2500 przedsprzedaży)
  • Udostępnić naukę całemu światu i zakazać fałszywych wiadomości!
  • Udowodnić, że dziennikarstwo ma przed sobą świetlaną przyszłość (z 4000 przedsprzedaży: Mag Futura wychodzi w kioskach i księgarniach).
  • Aby dać nam nadzieję na przyszłość i zapewnić przyszłość projektu Mag Futura.

jednodniowe spotkanie Ulule wesprze projekt ! Bardziej niż kiedykolwiek liczymy na Ciebie!

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?