Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Papież Franciszek potępia „dziecinną i destrukcyjną agresję” Władimira Putina, nie wymieniając jego nazwiska

Papież Franciszek potępia „dziecinną i destrukcyjną agresję” Władimira Putina, nie wymieniając jego nazwiska

W drodze do Rzymu, około roku 60, Apostoł Paweł utonął w pobliżu wybrzeża Malty i został powitany przez tubylców, którzy powitali go i nie omieszkali im głosić. W sobotę 2 kwietnia papież Franciszek, następca Piotra, przybył na Maltę z dwudniową wizytą na archipelag, na którym praktyka katolicka podupada, choć nadal jest szeroko rozpowszechniona, podobnie jak w innych częściach Europy, ruch, w szczególności pandemia Covid-19 . Jednak tłum, który zebrał się wzdłuż drogi, zaczynając na lotnisku, a następnie przed pałacem prezydenckim, świadczył, że katolicki ślad jest nadal bardzo silny.

Głoszenie Ewangelii, które papież argentyński umieścił w sercu nowej Konstytucji Watykańskiej, wydanej 19 marca, było początkowo jednym z głównych tematów tej śródziemnomorskiej podróży. Wojna na Ukrainie trochę skradła show. Prawie połowę długiego przemówienia, które wygłosił po przyjeździe, jak podczas każdej podróży zagranicznej, szef Kościoła katolickiego poświęcił walce o przywódców politycznych kraju w sobotni poranek.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Papież Franciszek ogłosił reformę Kurii Rzymskiej

Od czasu inwazji na Ukrainę 24 lutego Franciszek podwoił swoje prośby o położenie kresu „Ta dzika dzikość”A „Ta gwałtowna agresja na Ukrainę”A „Ta obrzydliwa wojna”. Ale jak dotąd odmówił kryminalizacji Rosji lub Władimira Putina z imienia i nazwiska, jak mówi się w Rzymie, z dyplomatyczną tradycją Stolicy Apostolskiej, uważając, by nie zostać zwerbowanym przez przeciwne partie. Porozmawiać ze wszystkimi. Papież nie jest dziennikarzem ani politykiem. Jest papieżem i zachowuje się jak papież”.Jeden z jego krewnych, Antonio Spadaro, dyrektor pisma jezuickiego, napisał na Twitterze La Civilta Cattolica.

Papież zauważył, że „na ludzkość nadeszła noc wojny”.

sobota, odnosząc się „Ciemność wojny” A „Umęczona Ukraina”Francois nie odstępował od tego zachowania. Ale nakreślił profil promotora wojny, który przedstawił go w przejrzysty sposób (liczba mnoga we francuskiej wersji podanej przez Watykan, liczba pojedyncza we włoskim i angielskim tłumaczeniu). „Niektórzy z potężnych są niestety zamknięci w jego przestarzałych twierdzeniach o interesach narodowych”. kto budzi? „Inwazje z innych krajów, zaciekłe walki w miastach i zagrożenia nuklearne”. Wyłania się sylwetka rosyjskiego prezydenta. „Noc wojny spadła na ludzkość”Don jest. Tego samego ranka w samolocie zapytano go o zaproszenie, które mu wysłał Burmistrz Kijowa Witalij Kliczkoprzy poparciu ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w wizycie w oblężonej stolicy, odpowiedział, że hipoteza ” Na stole „.

Masz 57,74% tego artykułu do przeczytania. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.

READ  Na Kubie rząd robi pierwszy krok w obliczu niedoborów