Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Państwo Islamskie w Iraku zostało skazane na dożywocie za „ludobójstwo” Jazydów

To pierwszy. Iracki członek Państwa Islamskiego (IS) został osądzony we wtorek 30 listopada przed sądem niemieckim, „Winy ludobójstwa, zbrodni przeciwko ludzkości skutkujących śmiercią, zbrodni wojennych i współudziału w zbrodniach wojennych”, W szczególności. Został skazany na dożywocie.

To orzeczenie ma być historycznym uznaniem okrucieństw popełnionych przez Państwo Islamskie na tej kurdyjskojęzycznej społeczności: rzeczywiście po raz pierwszy na świecie sąd opisał te masakry jako „Ludobójstwo”Po śledczych ONZ. Odczytanie wyroku przerwano natychmiast po ogłoszeniu wyroku, po jego śmierci.

Irakijczyk Taha al-Dżumaili, który dołączył do ISIS w 2013 roku, został skazany za pozwolenie na śmierć z pragnienia 5-letniej dziewczynki Jazydki latem 2015 roku w Faludży w Iraku. „Kupiłem jako niewolników”Według prokuratury. Za ten pakiet jego była żona, 30-letnia Jennifer Winich, została już w zeszłym miesiącu skazana na 10 lat więzienia za „Zbrodnia przeciwko ludzkości, która doprowadziła do śmierci” o dzieciach.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Śledczy ONZ zbierają dowody ludobójstwa ISIS na Jazydach

Kampania na rzecz identyfikacji tych przestępstw

Matka dziewczynki, Nora B. Opowiedziała karczmie o męce, jaką przeszło jej dziecko, „dołączony do okna” Na zewnątrz domu w wysokich temperaturach „do 50 stopni Celsjusza”Według prokuratury. Irakijczyk zamierzał ukarać dziewczynę, którą wykorzystywał za oddawanie moczu na materac.

Jazydzka mniejszość etniczna i religijna była szczególnie prześladowana przez ISIS, doprowadzając kobiety do niewolnictwa seksualnego i zabijając setkami mężczyzn po tym, jak dżihadyści najechali blok Sindżar w północno-zachodniej Tajlandii. „Irak, sierpień 2014 r.

Matkę dziewczynki reprezentuje trzech prawników, w tym libańsko-brytyjski Amal Clooney. Prowadzi – z laureatką Pokojowej Nagrody Nobla z 2018 r. Nadią Murad, byłą niewolnicą seksualną ISIS z tej samej wioski co ofiara – w kampanii na rzecz uznania tych zbrodni za ludobójstwo.

READ  Lot Ryanair odwrócony przez Białoruś: Europa potępia incydent „niedopuszczalny”
Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów W Iraku, siedem lat po ludobójstwie, Jazydzi wciąż szukają sprawiedliwości

Świat z AFP