Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pakiet Onana, jeszcze dwa demony i Castells mało widoczne w bramce: Roberto Martinez ocenia w przeddzień meczu z Walią

Pakiet Onana, jeszcze dwa demony i Castells mało widoczne w bramce: Roberto Martinez ocenia w przeddzień meczu z Walią

Roberto Martinez ogłosił w piątek, że planuje wprowadzić cztery do pięciu zmian w wyjściowym składzie Czerwonych Diabłów w sobotni wieczór przeciwko Walii, w trzeciej rundzie grupy D Pierwszej Dywizji Ligi Narodów. Dries Mertens i Amadou Onana byli nieobecni w piątek rano podczas ostatniego treningu na belgijskiej ziemi, ale i tak pojechali z zespołem do Walii. Mertens musiał zrezygnować z treningu w poniedziałek z powodu niewielkiego dyskomfortu fizycznego. Napastnik Napoli siedział następnie na ławce przez 90 minut w środowym wygranym 6:1 meczu z Polską. Onana w zeszłym tygodniu świętował swój pierwszy mecz w reprezentacji z Holandią (porażka 1-4), ale opuścił mecz z Polską z powodu kontuzji uda.

– Onana nie jest do końca gotowy na sobotni mecz – przyznał trener reprezentacji, podkreślając, że nie zagra w związku z tym. „Musimy uważać na Driesa Mertensa, a podejrzany jest Charles de Kitellari. Uderzył w Polskę”.

Królowa Castells będzie świętować swój czwarty kapelusz z Czerwonymi Diabłami zamiast Simona Mignoleta. „Walia dokonała wielu zmian, więc będzie to bardzo nowe. Więc będziemy musieli wprowadzić również zmiany. Będę musiał znaleźć równowagę w drużynie, w zależności od tego, ile czasu wszyscy grali w ostatnich dwóch meczach ”. Zawodnicy, którzy rozpoczęli dwa ostatnie mecze, wystartują tylko w jednym z dwóch następnych. Mam wiele opcji na ławce, aby je wymienić.”

„Kevin bardzo szybko wraca do zdrowia”, potwierdził Martinez. „Dziś rano był świeży i gotowy na jutro, Eden Hazard też”.

Choć na papierze słabszy, walijski kilof od kilku lat jest uciążliwy dla Czerwonych Diabłów. Z ostatnich sześciu spotkań Belgowie wygrali tylko raz, łącznie z porażką w ćwierćfinale Euro 2016.

„Nie ma konkretnego powodu naszej walki z Walią” – powiedział Martinez. „On jest trudnym przeciwnikiem dla wszystkich. Nigdy się nie poddają, a to utrudnia im wygraną. Grają z piątką za nimi i kontynuują kontratak z graczami takimi jak Bale, Ramsey i Allen, którzy zawsze udowadniają, że są niebezpieczni. „

READ  Kolejnym celem Kyliana Mbappe jest Michel Platini