Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto ile urządzeń możesz bezpiecznie podłączyć do listwy zasilającej!  – Tuxboard

Oto ile urządzeń możesz bezpiecznie podłączyć do listwy zasilającej! – Tuxboard

Listwa zasilająca jest koniecznością w każdym domu. Ale co wiesz o tym urządzeniu? Oto 3 szokujące informacje w tym artykule!

Nikt nie może dyskutować z rzeczywistą koniecznością sektora elektroenergetycznego. Bardzo praktyczny, można go używać na co dzień Ułatw nam codzienne życie. Ale czy wiesz, że to urządzenie może być niebezpieczne? Albo spłacić rachunek? Oto 3 rzeczy, które musisz wiedzieć o tej istocie!

Rewolucyjne urządzenie, ale uwaga!

Po parasolce, łyżce i zegarze, baton energetyczny to jeden z najlepszych wynalazków! I nie bez powodu! To małe urządzenie ułatwia wszystkim codzienne życie, ponieważ umożliwia łączność wielu urządzeń jednocześnie. Jest to praktyczne, gdy w pokoju jest niewiele gniazdek lub nie ma ich wcale.

Tak więc zrobił to Francuz Lucien Gaillard Listwa zasilająca została wynaleziona w 1905 roku. Pozwoliło to na poprawę bezpieczeństwa w użytkowaniu urządzeń elektrycznych. Tam Stojaki na listwy energetyczne wszędzie! Za telewizorem do podłączenia boxa, wi-fi, głośników itp. Ale także w kuchni, aby dodać wszystkie urządzenia.

Oczywiście to urządzenie znajdzie swoje miejsce również przy łóżku. Idealnie tam Podłącz ładowarkę do telefonu, obudził go. Ale także lampkę nocną i ładowarkę do komputera. W tym artykule ujawniamy 3 rzeczy, które musisz wiedzieć o sektorze energetycznym.

niebezpieczna rzecz!

Zacznijmy od najważniejszego! Złącze zasilania może być niebezpieczne, ponieważ może być odpowiedzialny za pożar ! Tak mówi blog Izi autorstwa EDF. ” We Francji ponad 30% pożarów domów jest spowodowanych problemami z elektrycznością. »

Strona ubezpieczeniowa MMA mówi to samo! Trzeba bardzo uważać wykorzystanie sektora energetycznego Unikając w ten sposób przeładowania.„Niezgodna, nieremontowana instalacja. Zaniedbania w korzystaniu z urządzeń lub opraw oświetleniowych, niebezpieczeństwo, przeciążone gniazdka… Jeden na trzy pożary ma pochodzenie elektryczne.”. »

Dlatego tak jest nie baw się ogniem… Unikaj podłączania zamrażarki do sieci elektrycznej, ponieważ zużywa ona znacznie więcej energii niż inne. To samo dotyczy lodówek. I główne przybory kuchenne.

READ  Xbox: 5 gier wideo do obejrzenia w maju 2024 r., w tym ta niezwykle oczekiwana gra na wyłączność!

„Zużycie lodówki to prawie jedna czwarta wydatków na energię w gospodarstwie domowym. To waha się od 200 do 500 kWh/rok.” Angie Group ogłasza. I nie bez powodu! Wiedz, że coś takiego nie ma mocy dostarczania Dużo ograniczonej energii. Dlatego unikamy podłączania wszystkich dużych urządzeń kuchennych. Nawet mikrofalówka!

Wszystko, co musisz wiedzieć o sektorze energetycznym

Uważaj na przegrzanie

Istnieją również listwy zasilające Pięć placówek. Ale strzeż się! Nie oznacza to, że musisz podłączyć do niego wszystkie swoje urządzenia! O nie! Bo to może być niebezpieczne.

W rzeczywistości należy mieć świadomość, że moc wszystkich urządzeń może powodować przegrzanie. Ponieważ każdy sektor energetyczny może wesprzeć poziom maksymalna siła. Upewnij się więc, że suma mocy podłączonych urządzeń jest znacznie niższa od maksymalnej mocy listwy zasilającej. Zawsze najlepiej jest poprzestać na dwóch, trzech lub czterech urządzeniach.

Podłączanie gniazdka elektrycznego do listwy zasilającej to zły pomysł!

Warto o tym pamiętać, bo to się może zdarzyć! To bardzo niebezpieczny pomysł! Jak wspomniano wcześniej, istnieje granica, której nie należy przekraczać. Podłączenie jednej listwy zasilającej do drugiej zwiększa ryzyko przegrzania! Upewnij się więc, że suma wszystkich urządzeń nie przekracza 3680 watów, aby uniknąć ryzyka przetężenia.