Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto dlaczego powinieneś przestać używać trybu spoczynku

Oto dlaczego powinieneś przestać używać trybu spoczynku

Sony PlayStation 5 ma tryb spoczynku, aby zmniejszyć zużycie energii. Niestety wydaje się, że powoduje więcej problemów niż rozwiązuje. wyjaśnienia.

Od momentu uruchomienia pod koniec 2020 r PlayStation 5 to wciąż gorący towar w kioskach. Sytuacja, która uniemożliwia firmie Sony dostęp ich cele sprzedażowePóki istnieje zapotrzebowanie. japońska firma Obiecujemy najlepsze W ciągu najbliższych miesięcy kilka milionów szczęśliwców zdołało już zdobyć konsolę. Jeśli jesteś jednym z zaangażowanych graczy, prawdopodobnie zauważyłeś PS5 ma tryb spoczynku.

Ten ostatni powinien włączyć się automatycznie po okresie bezczynności konsoli. Po włączeniu umożliwia kontynuowanie ładowania konsol, sprawdzanie i pobieranie aktualizacji gier lub obsługę zmian systemowych. W tym czasie konsola zużywa mniej energii, niż gdyby była włączona. Więc cel jest dwojaki dla firmy, którą nadzorujesz Zmniejsz zużycie energii elektrycznej ; Z dozwolonymi graczami Masz zaktualizowaną konsolę.

Jednak SlashGear informuje, że ten tryb spoczynku może: Przysparza więcej problemów niż rozwiązuje.

Sony PS5 w najlepszej cenie Cena podstawowa: 499 euro

Zobacz więcej ofert

Problem z trybem spoczynku PS5

Z konsoli uruchamiania, Zgłoszono kilka problemów W tym trybie bezczynności. Sony naprawiło wiele z tych błędów i irytacji, wydając poprawki systemowe i aktualizacje. Niektórzy użytkownicy nadal mam problemyco może zniekształcić wrażenia gracza.

Jednym z najczęstszych problemów jest to, że PS5 ma tendencję do blokowania się w trybie spoczynku. Jednak ta opcja jest dostępna specjalnie po to, aby uniemożliwić całkowite wyłączenie konsoli. Po ponownym uruchomieniu urządzenie Sony wyświetla komunikat o błędzie z informacją, że: „Twój PS5 nie wyłączył się prawidłowo”. Konieczne jest wtedy włączenie go ręcznie przyciskiem zasilania, a nie z konsoli.

Inne napotkane problemy obejmują Awaria systemu lub Kopie zapasowe plików, które mogą być uszkodzone lub usunięte. W najgorszym przypadku SlashGear informuje, że tryb odpoczynku całkowicie zamroził system PlayStation 5.

READ  Dlaczego Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest chłodniejszy niż Twoja lodówka

Jak wyłączyć tryb uśpienia?

Aby uniknąć tych niedogodności, rozsądnie byłoby wyłączyć tę funkcję, dopóki Sony nie rozwiąże wszystkich problemów. dla Wyłącz tryb spoczynkupo prostu idź do ” Ustawienia „ Potem z PlayStation 5 ” System „ i inni Zarządzanie energią. W tym menu możesz ustawić opóźnienie, zanim PS5 przejdzie w stan uśpienia. Musisz wtedy wybrać „Nie wchodź w tryb spoczynku”.