Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto dlaczego powinieneś przestać używać trybu spoczynku

Sony PlayStation 5 ma tryb spoczynku, aby zmniejszyć zużycie energii. Niestety wydaje się, że powoduje więcej problemów niż rozwiązuje. wyjaśnienia.

Od momentu uruchomienia pod koniec 2020 r PlayStation 5 to wciąż gorący towar w kioskach. Sytuacja, która uniemożliwia firmie Sony dostęp ich cele sprzedażowePóki istnieje zapotrzebowanie. japońska firma Obiecujemy najlepsze W ciągu najbliższych miesięcy kilka milionów szczęśliwców zdołało już zdobyć konsolę. Jeśli jesteś jednym z zaangażowanych graczy, prawdopodobnie zauważyłeś PS5 ma tryb spoczynku.

Ten ostatni powinien włączyć się automatycznie po okresie bezczynności konsoli. Po włączeniu umożliwia kontynuowanie ładowania konsol, sprawdzanie i pobieranie aktualizacji gier lub obsługę zmian systemowych. W tym czasie konsola zużywa mniej energii, niż gdyby była włączona. Więc cel jest dwojaki dla firmy, którą nadzorujesz Zmniejsz zużycie energii elektrycznej ; Z dozwolonymi graczami Masz zaktualizowaną konsolę.

Jednak SlashGear informuje, że ten tryb spoczynku może: Przysparza więcej problemów niż rozwiązuje.

Sony PS5 w najlepszej cenie Cena podstawowa: 499 euro

Zobacz więcej ofert

Problem z trybem spoczynku PS5

Z konsoli uruchamiania, Zgłoszono kilka problemów W tym trybie bezczynności. Sony naprawiło wiele z tych błędów i irytacji, wydając poprawki systemowe i aktualizacje. Niektórzy użytkownicy nadal mam problemyco może zniekształcić wrażenia gracza.

Jednym z najczęstszych problemów jest to, że PS5 ma tendencję do blokowania się w trybie spoczynku. Jednak ta opcja jest dostępna specjalnie po to, aby uniemożliwić całkowite wyłączenie konsoli. Po ponownym uruchomieniu urządzenie Sony wyświetla komunikat o błędzie z informacją, że: „Twój PS5 nie wyłączył się prawidłowo”. Konieczne jest wtedy włączenie go ręcznie przyciskiem zasilania, a nie z konsoli.

Inne napotkane problemy obejmują Awaria systemu lub Kopie zapasowe plików, które mogą być uszkodzone lub usunięte. W najgorszym przypadku SlashGear informuje, że tryb odpoczynku całkowicie zamroził system PlayStation 5.

READ  Nintendo potwierdza nową konsolę i już boi się niedoboru

Jak wyłączyć tryb uśpienia?

Aby uniknąć tych niedogodności, rozsądnie byłoby wyłączyć tę funkcję, dopóki Sony nie rozwiąże wszystkich problemów. dla Wyłącz tryb spoczynkupo prostu idź do ” Ustawienia „ Potem z PlayStation 5 ” System „ i inni Zarządzanie energią. W tym menu możesz ustawić opóźnienie, zanim PS5 przejdzie w stan uśpienia. Musisz wtedy wybrać „Nie wchodź w tryb spoczynku”.