Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto 5 znaków ostrzegawczych jaskry

Jaskra to przewlekła choroba oczu, która wynika z uszkodzenia nerwu wzrokowego. Niektóre znaki są odkrywcze i warte poznania. krótki przegląd.

Jaskra dotyka 1 do 2% populacji w wieku powyżej 40 lat i około 10% po 70. Objawy choroby oczu mogą się znacznie różnić w zależności od przypadku. jakieś znaki Mniej znany i zasługujący na uwagę.

Pochmurnobiałe oczy byłyby jednym z nich. W szczególności oko stale przetwarza klarowny płyn zwany cieczą wodnistą, ale u osób z jaskrą kanały odprowadzania tego płynu zostają zablokowane lub zwężone. To zmusza płyn do rogówki, przezroczystej części oka, która zakrywa tęczówkę.

Powiększone naczynia krwionośne mogą być również oznaką jaskry, podobnie jak wymioty. Ból spowodowany wzrostem ciśnienia w oku może być bardzo silny. Kiedy więc osoba odczuwa wysoki poziom dyskomfortu, może zostać uwolniona substancja chemiczna, taka jak adrenalina, która sygnalizuje mózgowi wymioty.

Wideo – Dr Christian Recchia: „80% dzieci rozwinie krótkowzroczność w ciągu 20 lat”

Utrata wzroku czy ślepota?

Jednocześnie, jeśli zauważysz utratę wzroku lub ślepotę, powinieneś szybko skonsultować się z okulistą. Nerw wzrokowy, który łączy oko z mózgiem, składa się z włókien nerwowych. Jaskra powoduje śmierć tych włókien, co może zakłócać komunikację z mózgiem. Może to prowadzić do przebarwień widzenia i ostatecznie całkowitej utraty. Wreszcie, jeśli twoje oczy są łzawiące, nadszedł czas, aby zadać sobie pytanie. Ten nadmiar wody jest zwykle wynikiem zablokowania kanałów odprowadzania cieczy wodnistej.

Należy pamiętać, że jaskra rozwija się powoli i może prowadzić do utraty wzroku, jeśli nie zostanie szybko leczona. Dotyka głównie osoby w wieku powyżej 70 lat i jest zwykle spowodowane powolnym gromadzeniem się płynu w przedniej części oka, co zwiększa ciśnienie wewnątrz oka. W rezultacie nerw wzrokowy, który łączy oko z mózgiem, zostaje uszkodzony.

READ  Długotrwałe stosowanie beta-blokerów nie wydaje się uzasadnione

Choroba ta jest diagnozowana przez optometrystów podczas rutynowych badań okulistycznych, które mierzą ciśnienie wewnątrz oka. Jego leczenie ma na celu zmniejszenie tego ciśnienia za pomocą kropli do oczu, leków doustnych, laseroterapii, operacji lub kombinacji tych opcji. Aby uniknąć szkodliwych długoterminowych skutków niepełnosprawności, pracownicy służby zdrowia pamiętają o znaczeniu wczesnej diagnozy.

wideo – Niewidomy, odrzucony przez kierowcę Ubera z powodu jego psa przewodnika