Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ospa małp: Po raz pierwszy zarażony pies został zarażony przez swoich panów, WHO wzywa do zachowania czujności

Światowa Organizacja Zdrowia radzi ludziom z małpią ospą, aby trzymali się z daleka od zwierząt, zwłaszcza ich zwierząt domowych, po odkryciu pierwszego podejrzanego przypadku człowieka ze zwierzęciem.

„To pierwszy zgłoszony przypadek transmisji z człowieka na zwierzę” – powiedział w środę dyrektor techniczny Światowej Organizacji Zdrowia ds. kontroli małpiej ospy. Okazja dla Światowej Organizacji Zdrowia do wezwania do czujności od zarażonych osób, które mają zwierzęta domowe.

W zeszłym tygodniu czasopismo naukowe The Lancet doniosło o przypadku transmisji z człowieka na psa. to będzie z Dwóch mężczyzn niosących wirusa ospy małp miało przekazać go chartom W Paryżu.

Agencje zdrowia publicznego zalecają zakażonym osobom trzymać się z dala od zwierząt domowych, więc ryzyko transmisji było teoretycznie nieznane naukowcom.

Ryzyko mutacji

Z kolei szefowa Światowej Organizacji Zdrowia Rosamund Lewis stwierdziła, że Kluczowa rola w gospodarce odpadami, w szczególności w celu uniknięcia ryzyka przeniesienia przez gryzonie lub zwierzęta nieudomowionePonieważ gdy wirus jest „przenoszony w małej grupie ssaków o dużej gęstości zwierząt”, ryzyko zobaczenia mutacji jest większe.

Jeśli ten pierwszy przypadek przeniesienia wirusa z człowieka na psa może budzić niepokój, szczególnie ze względu na ryzyko wystąpienia takich mutacji, Światowa Organizacja Zdrowia chce uspokoić i wskazujeW tym momencie nie ma dowodów na to, że tak jest w przypadku małpiej ospy. Z drugiej strony czujność pozostaje konieczna, ponieważ „kiedy wirus przedostanie się do innego środowiska, wpływając na inną populację,Istnieje wyraźna możliwość, że będzie inaczej ewoluować i inaczej mutować.Wspomina Rosamund Lewis.

READ  Gruz na pewno trafi do Teleskopu Jamesa Webba