Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oskarżony o napaść seksualną na nastolatka w 1986 roku, Kevin Spacey pojawia się w postępowaniu cywilnym w Nowym Jorku

Opublikowano w piątek 07 października 2022 o 01:01

Pięć lat po wybuchu #Metoo, upadła gwiazda Kevin Spacey pojawił się w czwartek w Nowym Jorku w cywilnym procesie wytoczonym przez amerykańskiego aktora Anthony’ego Rappa, który oskarżył go o „napaść seksualną”, gdy miał 14 lat w „House of Cards” z 1986 roku. Aktor temu zaprzecza.

Były gwiazdor, zdobywca Oscara, był zrelaksowany i uśmiechnięty, w niebieskim garniturze, białej koszuli i krawacie, przez cały dzień siedział tuż obok oskarżonego Anthony’ego Rappa w federalnym sądzie cywilnym na Manhattanie.

51-letni Anthony Rapp pod koniec października domaga się odszkodowania w wysokości 40 milionów dolarów. Jest znacznie mniej znany niż 63-letni Kevin Spacey. Szczególnie grał w serialu „Star Trek: Discovery”.

Przed ławą przysięgłych składającą się z sześciu kobiet i sześciu mężczyzn, prawnicy przedstawicieli skrzyżowali miecze w południe pierwszego dnia procesu, który miał trwać dziesięć dni.

Fakty sięgają roku 1986.

Anthony Rapp ma 14 lat, jest aktorem wyszkolonym na Broadwayu. Spacey to także młody, mało znany, 27-letni aktor teatralny.

– Spotkanie na Broadwayu –

Nastoletni raper i młody Spacey spotykają się na krótko za kulisami w teatrze w Nowym Jorku, a tydzień później ten ostatni zaprasza go na kolację z przyjaciółmi w jego studio na Manhattanie.

Według prokuratora i sędziego przewodniczącego Lewisa Kaplana, który w czerwcu zeszłego roku zapisał fakty, gdy tylko goście opuścili małą imprezę, Spacey i Rapp siedzieli na krawędzi łóżka i włączali telewizor.

Następnie Spacey „podnosi” nastolatka i „przez kilka sekund pociera jego rękę + ubranie zakrywające jego pośladki”. Następnie „kładzie Spacey Wrap na łóżku, na plecach, zanim położy się w pełni ubrany, na krótko, obok i nad” 14-latkiem.

Anthony Rapp zdołał „wydobyć się” i opuścić studio.

Ale ponad 35 lat po wydarzeniach, jego prawnik Peter Small oskarżył Kevina Spaceya w czwartek o „celowe” dążenie do „zaspokojenia jego pragnień seksualnych”.

READ  Sobota, 3 lipca 2021 Lotto FDJ Wynik: losowanie online

„To nie było zwykłe nękanie” – krzyknął prawnik.

Jednak w tym procesie cywilnym – postępowanie karne zostało umorzone po złożeniu skargi Raab we wrześniu 2020 r. – początkowy zarzut „napaści seksualnej” sędziego Kaplana nie został podtrzymany.

Fakty są zabronione przez prawo i wykraczają poza zakres ustawy o ochronie dzieci w stanie Nowy Jork z 2019 r., która może przedłużyć okres przedawnienia.

– „Zamieszanie emocjonalne” –

Sędzia podtrzymał zarzut „szkodzenia integralności fizycznej” Anthony’ego Rappa po spowodowaniu „niepokoju psychicznego”.

W rzeczywistości, dla adwokat Kevina Spaceya, Jennifer Keeler, napaść na tle seksualnym „nigdy się nie wydarzyła”. Anthony Rapp oskarżył w mediach „tę samą fałszywą historię”, ale „nigdy nie powtórzył jej policji”.

Pod koniec października 2017 r., na początku ruchu #MeToo, pan Raab po raz pierwszy bardzo szczegółowo oskarżył Spaceya w mediach BuzzFeed News. Następnego dnia na Twitterze Kevin Spacey przeprosił go „szczere przeprosiny” za „pijane i całkowicie nieodpowiednie (męskie) zachowanie”.

Podczas zeznań przedprocesowych Anthony Rapp przyznał, że podczas „wymiany”, która już nie trwała, „nie było pocałunków, nagości, bielizny ani wypowiedzi seksualnych ani insynuacji”. dwóch minut.

Kevin Spacey Fowler, dwukrotny zdobywca Oscara za „Usual Suspects” i „American Beauty”, ze swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, zniknął z ekranów i obrazów po tym, jak zaledwie pięć lat temu był jednym z pierwszych artystów, którzy uderzyli na globalną falę. #Metoo część ze Stanów Zjednoczonych.

Miał konfrontacje z prawem w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W Londynie jest sądzony za napaść seksualną na trzech mężczyzn między marcem 2005 a kwietniem 2013 roku, kiedy był reżyserem teatralnym i który w lipcu ubiegłego roku nie przyznał się do winy.