Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Organizacja Narodów Zjednoczonych nie klasyfikuje północnej Strefy Gazy jako dotkniętej klęską głodu ze względu na brak wystarczających informacji

Organizacja Narodów Zjednoczonych nie klasyfikuje północnej Strefy Gazy jako dotkniętej klęską głodu ze względu na brak wystarczających informacji

Umożliwienie wysiedleńcom z południowego Libanu powrót do swoich domów podczas Eid

Po ogłoszeniu w tym miesiącu lokalnego ubezpieczenia komunikacyjnego w Libanie możliwy jest powrót do niektórych lokalnych lokalizacji po dokonaniu płatności na imprezie Aïd, więcej osób zostało uratowanych, powiadomiono w Naqoura, na terenie miasta. Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji działania wojenne na marginesie wojny między Izraelem a Hamasem doprowadziły do ​​wysiedlenia w Libanie ponad 95 000 osób.

Od początku wojny w Strefie Gazy proirański Hezbollah, wspierając swojego palestyńskiego sojusznika, regularnie prowadzi wymianę ognia z armią izraelską. Według szacunków Agence France-Presse w wyniku ponad ośmiu miesięcy przemocy w Libanie zginęło ponad 470 osób, w tym większość bojowników Libańskiego Ruchu Islamskiego i 92 cywilów. Według Izraela po stronie izraelskiej zginęło co najmniej piętnastu żołnierzy i jedenastu cywilów. Po obu stronach granicy wysiedlono dziesiątki tysięcy mieszkańców.

W Libanie gmina Naqoura oświadczyła, że ​​współpracuje z armią libańską, aby mieszkańcy mogli udać się na dwie godziny na cmentarz i do meczetu z okazji święta Id, które dla wielu szyickich muzułmanów w Libanie rozpoczynało się w poniedziałek. Według dziennikarza Agence France-Presse kobiety pocieszały się przed kilkoma grobami udekorowanymi kwiatami i dużymi zdjęciami zaginionych, w tym bojowników Hezbollahu.

Hezbollah nasilił swoje ataki na północny Izrael w zeszłym tygodniu po tym, jak jeden z jego przywódców zginął w izraelskim nalocie. Oficjalna libańska agencja informacyjna ANI poinformowała o izraelskich zamachach bombowych na południu kraju w weekend, a także o śmiertelnym nalocie w poniedziałek. Hezbollah powiedział później, że jeden z jego bojowników został zabity.

Podobnie jak inni mieszkańcy wspierający Hezbollah i prosyryjski ruch Amal, burmistrz Naqoura Abbas Awada opisał „Tchórze” Ataki na miasto. W zeszłym tygodniu w nalocie, za który obwinia się Izrael, zginął pracownik publicznego przedsiębiorstwa wodociągowego w okolicy. Hassan Ezz El-Din, przedstawiciel Hezbollahu, który uczestniczył w modlitwie w meczecie Naqoura, uważa, że ​​ten tłum niesie przesłanie: „Ta ziemia jest nasza, nie opuścimy jej”. I dodać: „Popieramy ten ruch oporu [le Hezbollah] Ponieważ to ona nas chroni, to ona nas broni. »