Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Organizacja Narodów Zjednoczonych liczy ponad 123 000 osób wysiedlonych w Strefie Gazy po odpowiedzi armii izraelskiej

Organizacja Narodów Zjednoczonych liczy ponad 123 000 osób wysiedlonych w Strefie Gazy po odpowiedzi armii izraelskiej

W poniedziałek 9 października dziesiątki tysięcy izraelskich żołnierzy okupacyjnych kontynuowało swoje marsze Operacje przeciwko bojownikom Hamasu W pobliżu Strefy Gazy. Siły izraelskie również zbombardowały „Ponad 500 celów terrorystów Hamasu i Islamskiego Dżihadu” W Strefie Palestyny ​​w nocy z niedzieli na poniedziałek. Trzy dni śmiertelnych starć „To spowodowało wewnętrzne przemieszczenie” ludność w Strefie Gazy, „Głównie ze strachu i obaw o ich ochronę i zniszczenie ich domów”.– ogłosiło Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA). To reprezentuje „123 538 osób”w zależności od organizacji. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

W obu obozach zginęło ponad 1100 osób. Według najnowszego raportu władz lokalnych w walkach zginęło 413 osób, a 2300 innych zostało rannych. Armia izraelska podała, że ​​zginęło ponad 700 Izraelczyków, a 2150 innych zostało rannych.

Dziesiątki izraelskich zakładników. Armia izraelska pracuje również nad ratowaniem izraelskich zakładników „liczebnie” w Gazie, „Kobiety, dzieci, niemowlęta, osoby starsze i niepełnosprawne”-Ogłosiłeś? Według biura prasowego rządu izraelskiego Hamas tak zrobił „Ponad 100 więźniów”.

Zginęło dwóch Amerykanów i Francuzka. „kilka” Według amerykańskiego urzędnika w ataku Hamasu zginęli Amerykanie. Wśród ofiar znalazło się także dziesięciu Nepalczyków i dwunastu Tajlandczyków, a także obywatele innych krajów, w tym Francuzka. Według kanadyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Kanadyjczyk został zabity, a dwóch innych zniknęło”.

Ceny ropy rosną. Wraz z otwarciem notowań w poniedziałkowy poranek cena baryłki ropy Brent pochodzącej z Morza Północnego wzrosła o 4,7%, osiągając 86,65 dolarów. Jeśli chodzi o baryłkę amerykańskiej ropy West Texas Intermediate, na początku notowań na rynkach azjatyckich wzrosła ona o 4,5% do 88,39 dolarów. Kryzys ten pojawia się w momencie, gdy ceny ropy naftowej już wzrosły w związku ze spadkiem wydobycia z Rosji i Arabii Saudyjskiej.