Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odrodzenie kukurydzy toczy się we Francji i Europie

Odrodzenie kukurydzy toczy się we Francji i Europie

Krok po kroku energia jądrowa odzyskuje grunt we Francji i Europie, ku rozczarowaniu jej przeciwników, ekologów, ale także Niemiec i ich sojuszników w Unii Europejskiej, takich jak Austria i Luksemburg.

Zgromadzenie Narodowe ostatecznie przyjęło we wtorek 16 maja ustawę o przyspieszeniu jądrowym, która ma ułatwić budowę nowych reaktorów poprzez uproszczenie procedur administracyjnych. Rząd chce rozpocząć budowę sześciu elektrowni jądrowych do 2035 r. i przeprowadzić badania ośmiu kolejnych lokalizacji na istniejących elektrowniach jądrowych.

Wyjątki od prawa powszechnego

Aby osiągnąć to w odpowiednim czasie, skrypt, który jest bardzo techniczny, dopuszcza pewną liczbę wyjątków. Projekty byłyby na przykład zwolnione z tradycyjnych pozwoleń urbanistycznych, a departamenty stanu przeprowadzałyby kontrole zgodności przy składaniu wniosku. Wszelkie odwołania będą rozpatrywane bezpośrednio przez Radę Państwa. Ustawa ta jest odpowiednikiem uchwalonej już ustawy o odnawialnych źródłach energii, której celem jest maksymalne skrócenie czasu budowy.

Ale Senat również zmienił tekst i wygrał sprawę, aby przyłączyli się do niego posłowie. „Nie możemy już mieć bezwstydnej energii jądrowej”Reprezentantka Renaissance Maud Bregon zaapelowała do decydenta projektu ustawy.

W ten sposób parlamentarzyści podnieśli m.in ” zamek „ Została wprowadzona ustawą z 2015 r., której celem jest ograniczenie energii jądrowej. W tekście zniesiono cel polegający na zmniejszeniu jego udziału w miksie elektroenergetycznym do 50% do 2035 r., a także pułap 63,2 gigawatów całkowitej mocy dozwolonej.

Tekst przed następującymi środkami ochrony indywidualnej

Ale dla Greenpeace i Nuclear Exit Network, „Rząd pracuje nad przymusowym wyjściem z marszu” jądrowy. Zarzucają mu, że to założył Wóz stoi przed koniem”. Bo nad podziałem poszczególnych rodzajów energii trzeba głosować w ustawie o wieloletnim programowaniu energetycznym przyszłości (PPE), zaplanowanej na drugie półrocze. Więc to ona musi powiedzieć, czy budować nowe reaktory EPR. W elektrowni Penley rozpoczęto już pierwsze prace przygotowawcze do budowy pierwszej pary reaktorów EPR2.

READ  Polscy ekolodzy potępiają wznowienie wyrębu lasu pierwotnego w Białowieży.

Z drugiej strony rządowi nie udało się przeprowadzić reformy bezpieczeństwa jądrowego, co wzbudziło wiele sprzeciwów i zaskoczyło wszystkich. Chciał połączyć Instytut Ochrony Radiologicznej i Bezpieczeństwa Jądrowego (IRSN), eksperta technicznego, w ramach Urzędu Bezpieczeństwa Jądrowego (ASN) i policję elektrowni. Ze względu na efektywność, według niego, jak ma to miejsce w kilku krajach.

Jednak rząd nie zrezygnował z projektu i prędzej czy później musi on zostać poruszony. We wspólnej komisji posłowie i senatorowie odrzucili także przegłosowaną w Izbie poprawkę mającą na celu zapobieżenie fuzji i zapewnienie regulacji. „Podwójnie” między IRSN a ASN.

Europejski Sojusz Nuklearny się rozrasta

Na froncie europejskim Francji udało się posunąć do przodu kwestię nuklearną, tworząc pod koniec lutego sojusz. Trzecie spotkanie odbyło się we wtorek 16 maja w Paryżu i zgromadziło szesnaście krajów: Belgię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Finlandię, Francję, Węgry, Holandię, Polskę, Rumunię, Słowenię, Szwecję i Słowację, oprócz Włoch. Zjednoczone Królestwo, jako obserwator, przedstawione jako gość „gość specjalny”, aby podzielić się swoimi obserwacjami z trwającą budową dwóch reaktorów Hinkley Point przez EDF. Zaproszona została również europejska komisarz ds. energii Kadri Simson.

Jądrowy: Nucleo chce budować małe reaktory we Francji

Budowanie długookresowej wizji to nie tylko sojusz interesów przemysłowych, ale także prawdziwy sojusz dyplomatyczny, aby móc bardziej wpływać w Unii Europejskiej i sprawić, by nasze interesy przeważyły ​​w tej materii.Wyjaśniamy Gabinetowi Agnès Pannier Ronacher, Ministra Transformacji Energetycznej, przypominając, że w pierwszym spotkaniu uczestniczyło jedenaście krajów, aw drugim – trzynaście krajów.

Budowa sektora europejskiego

Celem jest wymiana doświadczeń i umiejętności, podczas gdy wiele krajów jest w trakcie budowy reaktorów, a inne chcą uruchomić, a raczej wrócić do energetyki jądrowej.

Sojusz ten ma również na celu znalezienie sposobów promowania niezależności Europy od Rosji, zwłaszcza w zakresie wzbogacania uranu. Temat nie dotyczy Francji, wyjaśniamy Ministerstwu Transformacji Energetycznej, ale krajów Europy Środkowej, których elektrownie są pochodzenia rosyjskiego, z oczywistych względów historycznych.

READ  Stan kryzysu w nadchodzącym Wiedźminie? CD Projekt podejmuje drastyczne kroki!