Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odkryj najpiękniejsze zdjęcia uchwycone przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba

W ciągu ostatnich tygodni najpotężniejszy teleskop na świecie ujawnił z taką precyzją obrazy nigdy wcześniej nie widzianych galaktyk i mgławic.

Powinno to pomóc w lepszym zrozumieniu „Historia stworzenia astralnego”. Wystrzelony w kosmos pod koniec 2021 roku i działający od lipca, Teleskop Jamesa Webba w ciągu kilku tygodni ujawnił oszałamiające obrazy Jowisza, mgławic i odległych galaktyk, dostarczając naukowcom bogactwo bezprecedensowych danych do analizy. Teleskop Jamesa Webba powstał w wyniku współpracy amerykańskich, europejskich i kanadyjskich agencji kosmicznych i jest najpotężniejszym na świecie. Jego obserwacje odbywają się 1,5 miliona kilometrów od Ziemi.

We wtorek 6 września naukowcy ujawnili nowe zdjęcia przedstawiające mgławicę Tarantula, region wszechświata, w którym gwiazdy rodzą się w szybkim tempie. Znajduje się 161 000 lat świetlnych od Ziemi i jest domem dla najsłynniejszych i najgęstszych gwiazd. Kilka instrumentów na pokładzie Jamesa Webba umożliwiło uchwycenie nowych szczegółów, dotychczas niewidocznych dla poprzednich teleskopów. Franceinfo korzysta z okazji, aby przedstawić Ci najpiękniejsze ujęcia wykonane przez Jamesa Webba od momentu powstania.

READ  Amazon błędnie wymienił zegarek, ujawniając ostatnie szczegóły