Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

O czym pamiętać od piątku 3 czerwca

W piątek 3 czerwca prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że jego kraj wyjdzie zwycięsko z wojny z Rosją w setnym dniu konfliktu. Moskwa, koncentrując swoje siły w Donbasie, twierdzi, że już dotarła „niektóre” jego celów. Na froncie dyplomatycznym Unia Europejska zaostrzyła sankcje wobec Rosji, wprowadzając stopniowe embargo na ropę. Oto, o czym należy pamiętać z dzisiaj.

„Zwycięstwo będzie nasze” – mówi Wołodymyr Zełenski.

Rosyjska ofensywa od kilku tygodni koncentruje się na Donbasie, w szczególności na Siewierodoniecku, strategicznym mieście na wschodzie kraju, którego ukraińskie siły próbują bronić. „Zwycięstwo będzie nasze”Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział na Instagramie: A Moskwa uważa to za spełnione „niektóre” jego celów.

Rosja to uważa „wiele witryn” byli „Redaktor”umożliwiając mieszkańcom powrót do „spokojne życie”. „Ta wojna ma zwycięzcę i nie będzie miała zwycięzcy”.docenił Koordynator ONZ w kraju, Amin Awad. i wtedyNegocjacje między Kijowem a Moskwą utknęły w martwym punkcie na kilka tygodni.

Francuz zginął w walce

Francuskie morderstwo „śmiertelnie ranny w bitwie” Na Ukrainie poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Ministerstwo pod warunkiem dla niego kondolencje dla jego rodziny. Tożsamość tego człowieka nie została ujawniona, ani miejsce jego śmierci.

Według informacji otrzymanych od specjalnego wysłannika France 2, Marise Burgot, myśliwiec ten miał 32 lata i zginął podczas ostrzału artyleryjskiego w rejonie Charkowa. Dołącz do Międzynarodowego Korpusu Obrony Ukrainy, gromadź wolontariuszy z całego świata.

To trzecia francuska śmierć na Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego. To ogłoszenie pojawia się dopiero cztery dni później Francuski dziennikarz nie żyje Fryderyka Leclerca Imhofa, zabić w pobliżu Siewierodonieck.

Z drugiej strony,Reuters poinformował w piątek, że dwóch jego dziennikarzy zostało lekko rannych, a ich kierowca zginął. „Podczas raportu dwóch dziennikarzy Reuters zostało lekko rannych, gdy znaleźli się pod ostrzałem w drodze do Siewierodoniecka”.Rzecznik Reutera powiedział.

READ  Czternastu rannych w strzelaninie w Austin w Teksasie

Szósty pakiet sankcji europejskich wobec Moskwy został sformalizowany

w ciągu Kary za obcięcie środków Z wojny z Ukrainą, opublikowanej w piątek w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, 27 krajów zakazało masowego importu rosyjskiej ropy w ciągu sześciu miesięcy. Rozszerzył również swoją czarną listę do sześćdziesięciu, w tym byłą rosyjską gimnastyczkę Alinę Kabajewę. Dążąc do swojej roli w „Reklama” Na Kremlu media użyczyły mu związku z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, czemu ten zaprzeczał.

„Konsumenci europejscy będą pierwszymi, którzy ucierpią z powodu tej decyzji (…) Nie wykluczam, że w Unii Europejskiej jest duży deficyt produktów naftowych”Ze swojej strony wicepremier odpowiedzialny za rosyjską energetykę Aleksander Nowak.