Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy teledysk libańskiej piosenkarki Marceline oddaje hołd stylowi lat 2000

Dubaj: Kilka miesięcy po wydaniu jej debiutanckiego albumu, Infinity, libańska piosenkarka Marceline wydaje teledysk do swojego nowego singla, Donia.

Nakręcony i wyreżyserowany przez mieszkającą w Dubaju Sofię Khalifę i Zainab Hassoun teledysk jest hołdem dla wczesnych lat 2000, wpływając na jej styl. Okładka utworu, również zaprojektowana przez Khalifę i Hassouna, to wizerunek piosenkarza noszącego okulary przeciwsłoneczne z lat 2000, czarną bluzkę i fioletowe bransoletki.

W nowym teledysku „Dunia”, który tłumaczy się jako „The World”, artysta zagłębia się w nawiązania do strojów, które charakteryzowały jego młodość w Kalifornii. „Wszyscy chcieliśmy nadać filmowi artystycznego charakteru poprzez inspirację z początku XXI wieku, zarówno w sposobie, w jaki zostało nakręcone, jak iw czterech różnych prezentowanych formatach”, wyjaśnia Arab News.

„W latach 2000. używaliśmy wielu przedmiotów ze sklepów vintage i używanych, aby były oryginalne, ale dostaliśmy też kilka rzeczy od Les Benjamins i The Qode Agency. Kręciliśmy kamerą, ponieważ chcieliśmy, aby ujęcia wyglądały prosto i prosto. Chcieliśmy również nadaj filmowi artystycznego charakteru ”.

Ponieważ piosenka jest rytmiczna, 21-latka wyjaśnia, że ​​zdecydowała, że ​​obrazy w teledysku były konieczne, aby stworzyć pewien kontrast. Nakręcony kamerą wideo przez dwa dni w kilku lokalizacjach w Dubaju, klip mógł z łatwością znaleźć się na liście najlepszych teledysków 2002 roku MTV, razem z Jenny From the Block Jennifer Lopez.

Wschodząca gwiazda była zadowolona ze współpracy z całkowicie arabskim żeńskim zespołem. „Było dla mnie ważne, aby nasze tożsamości były blisko siebie, ponieważ jest to mój pierwszy projekt w języku arabskim. Chciałam pracować z ludźmi, którzy rozumieją moją kulturę i mogą inspirować mnie na nowe sposoby podczas całego procesu” – mówi.

Chciałam nakręcić teledysk z Sophią, ponieważ uwielbiam jej prace wizualne i przedstawianie kobiecej mody, piękna i sztuki na arabskiej scenie kreatywnej. Bardzo chciałem też pracować z Zainab, ponieważ bardzo pociągała mnie jej praca i jej styl. Wiedziałem, że będzie idealnym kreatywnym umysłem, który ożywi wizję klipu”.

READ  Quinté PMU - Przepowiednia Wielkiej Przeszkody na Wielkanoc 17 kwietnia 2022 r.

Marceline, która określa się jako „dziecko sceniczne”, zainteresowała się sztuką, gdy miała sześć lat. Jej pasja do muzyki zrodziła się w rodzinnym domu, gdzie otaczała ją rodzina artystów, w tym matka, która była malarką olejną. „Dorastałem w środowisku muzycznym w domu. Dzieci z moim bratem graliśmy na pianinie i słuchaliśmy wszelkiego rodzaju muzyki, którą nasi rodzice odkryli w naszym domu dzieciństwa „- wspomina piosenkarz.

„Mój tata bardzo lubił muzykę i zapoznał mnie z moimi ulubionymi gatunkami – reggae, rockiem – i dużą ilością muzyki klasycznej; często oglądaliśmy razem operę i orkiestrę. Dorastałam słuchając dużo disco, funk i groove, co dziś naprawdę inspiruje mnie w moich muzycznych doświadczeniach” – mówi.

Marceline postanowiła wziąć lekcje śpiewu, doskonaląc swoje umiejętności, tworząc własne piosenki w programie Garageband i śpiewając piosenki do swoich ulubionych piosenek każdego dnia po szkole.

„Nie mogłem już dłużej ukrywać tego pragnienia śpiewania przed światem i wiedziałem, że muszę kontynuować tę drogę, ponieważ muzyka sprawiła, że ​​poczułem rzeczy, których nic innego nie mogło poczuć, i chciałem przyczynić się do tej wspaniałej formy sztuki, aby uwolnić się ”, kontynuuje młoda piosenkarka.

„Chciałem, aby ludzie czuli rzeczy podczas słuchania mojej muzyki, aby ich inspirować. Chciałem mieć głos, głos bez granic i granic, twórczą ekspresję, w której mógłbym być sobą i w którym mógłbym połączyć wszystkie moje zainteresowania: aktorstwo , fotografia, montaż, kreatywność, śpiew i pisanie.” .

Po wydaniu kilku piosenek w ciągu czterech lat Marcelina zdała sobie sprawę, że musi zostać profesjonalistką. Piosenkarka, która również była w trakcie studiów prawniczych, przyznaje, że pogodzenie pasji ze studiami nie było łatwym zadaniem.

Obecnie pracuje nad tytułem magistra prawa własności intelektualnej i planuje wykorzystać swoją wiedzę, aby pomóc artystom takim jak ona chronić ich prace. Kiedy nie pisze artykułów ani nie uczy się do egzaminów, Marceline pracuje nad swoim kolejnym projektem. Opisała tę ostatnią jako mroczniejszą i bardziej nastrojową niż jej poprzednia praca, w przeciwieństwie do swojej pierwszej EPki, która skłania się w stronę psychodelicznego R&B z nutami trap. „Chcę spróbować więcej arabskich dźwięków i instrumentów, a także spróbować rapu po arabsku” – powiedziała Arab News.

READ  Widzowie: Lider "Koh Lanta" rośnie w siłę i dobry powrót do "The Art of Crime", Faustin Bullert przed "Paulem".

„Jestem szczególnie zainteresowany zniekształceniami głosu i chcę wydawać piosenki, które są naprawdę nieoczekiwane. Jestem również bardzo otwarty na współpracę z artystami arabskimi i północnoafrykańskimi, którzy będą rezonować z wizją mojego nowego projektu. Mogę wydać kilka singli przed projektem startuje, więc bądźcie czujni.

Ten tekst jest tłumaczeniem artykułu opublikowanego na Arabnews.com