Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy iPhone zadowoli fanów Map Google i Waze

Nowy iPhone zadowoli fanów Map Google i Waze

W ramach ustawy o rynkach cyfrowych Apple planuje kolejną radykalną zmianę dla iPhone'a. Europejscy użytkownicy będą teraz mogli ustawić Mapy Google jako domyślną aplikację do nawigacji w Apple Maps.

Mapy Google to domyślna aplikacja na iPhone'a
© Przewodnik Toma

iOS 17.4 przyniósł duże zmiany dla użytkowników iPhone'ów. Trzeba powiedzieć, że Apple musi teraz zastosować się do zapisów ustawy o rynkach cyfrowych. Oprócz otwierania iOS dla zewnętrznych sklepów z aplikacjami, Apple pozwoli nam skonfigurować wybraną przez nas przeglądarkę internetową. Wystarczająco, aby położyć kres monopolowi Safari. W tym samym duchu Apple planuje także kolejną zmianę, która zapewni użytkownikom większą swobodę.

W dokumencie Niepoufne podsumowanie raportu zgodności DMA firmy Apple Niedawno zaktualizowany producent z Cupertino zapowiedział nadchodzące zmiany w systemie operacyjnym. Możliwość dowiedzenia się, że już wkrótce użytkownicy mieszkający w UE będą mogli domyślnie skonfigurować kolejną aplikację nawigacyjną. Stanowisko zajmowane wcześniej przez Apple Plans, wewnętrznego zastępcę Apple.

Przeczytaj > Mapy Google: nasze rady, jak lepiej z nich korzystać

iPhone: Mapy Google mogą stać się Twoją domyślną aplikacją do nawigacji

Apple planuje także wprowadzenie w Ustawieniach nowego domyślnego ustawienia aplikacji nawigacyjnej. Apple planuje wdrożyć tę opcję do marca 2025 r. Możemy przeczytać w dokumencie. Możemy więc spodziewać się wdrożenia w iOS 18, a nawet w przyszłych wersjach iOS 17. Ta zmiana powinna poprawić komfort użytkowania, pozwalając ostatecznie użytkownikom wybrać preferowany wariant.

Konkretnie, będziesz mógł wybrać inną aplikację, która domyślnie otworzy się po kliknięciu linku tytułowego. Zamiast spotykać się z aplikacją nawigacyjną Apple, możesz skonfigurować domyślne otwieranie Waze, a nawet Map Google, co było szczególnie zainspirowane planami Apple dotyczącymi aktualizacji interfejsu.

Decyzja o wdrożeniu tej funkcji już wkrótce umożliwi Apple dostosowanie się do nowych europejskich przepisów. Oferując więcej opcji dla aplikacji do wirtualnej nawigacji, Apple dostosowuje ramy prawne, zwiększając jednocześnie konkurencję.

READ  Xbox Game Pass: Można teraz grać w dwie nowe gry | Xbox One

Jeśli system iOS 17.4 nadmiernie rozładowuje baterię iPhone'a, nie panikuj. Jest to częsty efekt podczas instalowania dużej aktualizacji na smartfonie Apple.

  • Apple przygotowuje kilka zmian, aby zapewnić zgodność z ustawą o rynkach cyfrowych.
  • Wkrótce będzie można skonfigurować wybraną przez nas aplikację nawigacyjną.
  • Wystarczająco, aby położyć kres monopolistycznym planom Apple'a.
Logo Map GoogleLogo Map Google

Darmowa licencja

Pobierz Mapy Google

Sklep Play: (17 694 599 głosów)

Sklep z aplikacjami: (606622 głosów)

  • Podróże piesze
  • Deweloper: Google LLC