Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe badanie ujawnia, że ​​woda oceaniczna będzie pochodzić z asteroid

Nowe badanie ujawnia, że ​​woda oceaniczna będzie pochodzić z asteroid

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] 42 największe asteroidy w pasie głównym zostały zbadane przez VLT
Instrument Sphere VLT wykrył największą asteroidę w pasie głównym pomiędzy Marsem a Jowiszem.

misje Apollo Sondy międzyplanetarne wystrzelone w latach 70. pozwoliły potwierdzić scenariusz opracowany w poprzednich dekadach dla generacji planetarnej i komety w dysk protoplanetarny bogaty w Gaz A kurz otaczający młodzieńca Słońce Około 4,56 miliarda lat temu.

Ten scenariusz pojawia się i rozwija skaliste planety jak ziemia Rtęć lub marzec do akumulacjałomotanieasteroidy i komety, których ślady wciąż można znaleźć w postaci kraterów księżycowych. Woda w oceanach Ziemi musiała pochodzić z tego bombardowania, ale od dziesięcioleci trwa debata na temat dokładnej natury maleńkich ciał niebieskich odpowiedzialnych za ten wkład. Innymi słowy, czy woda pochodzi głównie? komety Albo asteroidy?

Futura poświęciła tej dyskusji wiele artykułów, a dziś został zgłoszony do niej nowy artykuł Przez Artykuł w astronomia naturalna. Raportuje konkretne wyniki z analiz próbek z kwestia Zgłoszony na Ziemię pod koniec 2020 roku przez japońską sondę Hayabusa 2. Te próbki pochodzą z Asteroida Ryugu („Dragon Palace”, po japońsku), członek rodziny asteroid Apollo, typ C ze względu na skład zbliżony do Chondryt Są obecne na Ziemi, która znajduje się ponad 300 milionów km od naszej planety.

Badanie próbek o średnicy mniejszej niż 900 metrów potwierdziło, że zawierają one oryginalne materiały pochodzące z formacji Układ Słoneczny Która została nieznacznie zmieniona pomimo wpływu ogrzewania i cyrkulacji wody płyn Ale jego temperatura nie powinna przekraczać 30 ° C.

Izotopy wodoru jako ślady kosmogonii

Kosmolodzy badają próbki Ryugu Wyjaśnij już dziś, że Analytics Bogactwo izotopów wodoru i azotu Ponownie odwołujemy się do relacji między wodą asteroidową a wodą oceaniczną na Ziemi.

Aby zrozumieć, co to jest, pamiętaj tylko, że naturalnie istnieją dwa rodzaje wody, z których jeden, zwyczajny, jest zrobionyatomy Zwodór H z jednym proton Drugie jądro, zwane ciężkim, składa się z atomów deuteru D, a więc jądro z protonem i neutron.

READ  Śniadanie z widokiem na teren?

Część wody na Ziemi składa się z Cząsteczki Zawiera deuter zamiast atomu wodoru. W ten sposób możemy wyznaczyć izotopowy stosunek D/H, który jest śladem pochodzenia wód oceanicznych w kosmicznej chemii.

Porównując ten związek z tym z meteoryty A komety można określić, którzy byli ojcami wód oceanicznych. Od lat pochodzenie tej wody jest tezą Uwolnienie gazu wulkanicznego Młoda Ziemia została porzucona, a wahadło nigdy nie przestało przechylać się po obu stronach komet lub po stronie meteorów.

Badanie meteorytów na Ziemi – pochodzących głównie z głównego pasa planetoid – pozwoliło wykazać, że średni stosunek D/H wynosił około 140 ppm Natomiast stosunek ten, określony dla niektórych komet, wynosił od 150 do 300 części na milion. Ponieważ na Ziemi około 150 ppm, hipoteza o kometach została obalona, ​​a przynajmniej komety nie będą, jak dotąd, głównym źródłem wody na Ziemi.

Dlatego analizy Ryugu potwierdzają hipotezę o asteroidzie.

Układ Słoneczny to laboratorium do badania powstawania planet olbrzymów i pochodzenia życia, które można wykorzystać z resztą obserwowalnego wszechświata w tym samym celu. mojo: Modelowanie pochodzenia planet Jowisza, czyli Modeling the Origin of the Jowisz Planets, to projekt badawczy, który zaowocował serią filmów prezentujących teorię powstania Układu Słonecznego, a w szczególności gazowych gigantów, autorstwa dwóch uznanych specjalistów, Alessandro Morbidelli i Seana Raymonda. Aby uzyskać dość dokładne tłumaczenie na francuski, kliknij biały prostokąt w prawym dolnym rogu. Powinno się wtedy pojawić tłumaczenie na język angielski. Następnie kliknij nakrętkę po prawej stronie prostokąta, następnie kliknij „Napisy”, a na koniec „Tłumacz automatycznie”. Wybierz „francuski” © Laurence Honorat

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?