Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niezwykłe: NASA fotografuje słońce z uśmiechem, ale to nie dodaje otuchy

Niezwykłe: NASA fotografuje słońce z uśmiechem, ale to nie dodaje otuchy

Satelita amerykańskiej agencji kosmicznej uchwycił uśmiechniętą gwiazdę. W rzeczywistości są to dziury koronalne, które mogą powodować gwałtowne burze geomagnetyczne.

To trochę tak, jak nasza gwiazda w duecie z „Baby Soleil” w Télétubbies. NASA właśnie opublikowała 27 października zdjęcie, które nie mogło być bardziej dziwaczne.

Na zdjęciu widzimy trzy ciemne obszary, z których największe mają kształt półksiężyca, a dwa okrągłe, ułożone tak, aby tworzyły uśmiechniętą twarz. Pareidolia To, że kojarzysz kształty ze znanymi obrazami, jest niezwykłe!

Powiedz ser! \ ud83d \ udcf8

Dzisiaj obserwatorium Solar Dynamics NASA przyłapało słońce na „uśmiechu”. Te ciemne plamy na Słońcu, widoczne w świetle ultrafioletowym, znane są jako dziury koronalne i są obszarami, w których w przestrzeń kosmiczną napływają szybkie wiatry słoneczne. pic.twitter.com/hVRXaN7Z31

– NASA Sun, Space and Scream\ud83c\udf83 (@NASASun) 26 października 2022

Agencja opublikowała na Twitterze 27 października: „Dzisiaj obserwatorium słoneczne NASA zauważyło uśmiechnięte słońce”.

„Te ciemne plamy na Słońcu oglądane w świetle ultrafioletowym są znane jako dziury koronalne i są obszarami, w których szybkie wiatry słoneczne wystrzeliwują w kosmos” – powiedział NASA.

Misją Dynamic Sun Observatory jest na przykład monitorowanie aktywności słonecznej, określanie pogody kosmicznej i przewidywanie erupcji słonecznych. Satelita misji stale mierzy wnętrze Słońca, atmosferę, pole magnetyczne i produkcję energii.

Niebezpieczeństwo burzy słonecznej

Jeśli jednak słońce przybierze idealnie przyjazną twarz, to co kryje się za nim dziury koronalne Nic uspokajającego. Wielu ekspertów zauważa, że ​​te zjawiska często mogą prowadzić do silnego uwolnienia substancji.

Dzięki niższej gęstości obszary te w rzeczywistości pozwalają na łatwiejsze wychodzenie plazmy niż gdziekolwiek indziej, powodując w ten sposób burze geomagnetyczne, czasami w kierunku Ziemi. Za psotnym uśmiechem kryje się ryzyko emisji słonecznej? według StróżW najbliższą sobotę 29 października wiatr słoneczny może dotrzeć do Ziemi.

READ  Próżnia. Pierwszy lot europejskiej rakiety Vega-C nie powiódł się, a kolejne starty wstrzymano