Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Niepokojący” wzrost wskaźników chorób przenoszonych drogą płciową w Europie

„Niepokojący” wzrost wskaźników chorób przenoszonych drogą płciową w Europie

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >

W 2022 r. liczba przypadków rzeżączki wzrosła o 48%, do 70 881 przypadków w Unii Europejskiej, przypadków kiły o 34% (35 391 przypadków), a przypadków chlamydii o 16% (216 508 przypadków).

Fala „Niepokojący” DoChoroby przenoszone drogą płciową Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ostrzegło w czwartek przed pojawieniem się IST w Europie, wzywając do wzmożenia działań profilaktycznych.

Jak wynika z raportu rocznego za rok 2022, w 2022 r. liczba przypadków rzeżączki wzrosła o 48%, z czego w Unii Europejskiej było 70 881 przypadków, przypadków kiły o 34% (35 391 przypadków), a przypadków chlamydii o 16% (216 508 przypadków), jak wynika z raportu rocznego za rok 2022. Agencja . „Ten wzrost jest zarówno zaskakujący, jak i alarmujący”.Andrea Ammon, dyrektor Europejskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, powiedziała podczas konferencji prasowej.

„Chociaż liczby te są ważne, prawdopodobnie stanowią jedynie wierzchołek góry lodowej, podobnie jak dane”. Może to być niedoszacowane – dodała, wyjaśniając, że wynika to z różnic w praktykach badań przesiewowych, ale także w dostępie do usług w zakresie zdrowia seksualnego w 27 krajach objętych kontrolą agencji.

„Pilna potrzeba świadomości”

Wyniki pokazują, że tak „Istnieje pilna potrzeba podniesienia świadomości na temat przenoszenia chorób przenoszonych drogą płciową oraz konieczności poprawy profilaktyki i dostępu do badań przesiewowych i skutecznych metod leczenia, aby sprostać temu wyzwaniu w zakresie zdrowia publicznego”.ECDC potwierdziło w komunikacie prasowym. „Musimy nadać priorytet edukacji seksualnej, rozszerzyć dostęp do usług testowania i leczenia oraz zwalczać piętno związane z chorobami przenoszonymi drogą płciową”.Pani Ammon wyjaśniła w komunikacie prasowym.

Oprócz tego systematyczne używanie prezerwatyw podczas stosunku płciowego „Otwarty dialog” Należy zachęcać do chorób przenoszonych drogą płciową, ponieważ pomagają one ograniczyć przenoszenie.

READ  Ptasia grypa: ojciec zmarłej dziewczynki uzyskał pozytywny wynik testu na obecność H5N1, WHO obawia się możliwego przeniesienia wirusa na ludzi