Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

niepokojący. „Nie będziemy w stanie dalej się rozgrzewać i poruszać tak, jakby nic się nie stało” – mówi burmistrz Bruno!

W obliczu niebezpieczeństw związanych z brakiem energii następnej zimy „nie będziemy mogli dalej się grzać i zachowywać się tak, jakby nic się nie stało” – ostrzegł minister gospodarki.
„Najtrudniejsza część jest tutaj. Będziemy musieli dokonać odważnych wyborów.” Podczas konferencji prasowej z okazji sobotnich spotkań gospodarczych w Aix-en-Provence Bruno Le Maire powrócił do ewentualnego zastąpienia w przyszłym roku tarczy celnej bardziej ukierunkowaną, biorąc pod uwagę pogorszenie finansów publicznych w kontekście inflacji . A rosnące stopy procentowe:

Prowadzi to już do dodatkowego zadłużenia w wysokości 12 miliardów euro. (…) Osiągnięto stan alarmowy finansów publicznych” – powiedział minister gospodarki, zauważając, że bez tarczy celnej „Francuzi zapłaciliby o 30% więcej prądu i 50% więcej gazu” – wynika z zgłoszonych komentarzy. przez Zachód-Francja.
Najemca Percy’ego wspomniał również o ryzyku niedoboru mocy następnej zimy, kiedy wiele reaktorów jądrowych zostanie zamkniętych, a Francja nie będzie już otrzymywać rosyjskiego gazu:

„Stajemy przed złożonymi wyborami”, mówi. „Czy możemy dalej grzać nasze baseny? (…) Nie będziemy mogli dalej się rozgrzewać i poruszać się tak, jakby nic się nie stało” – ostrzega ponownie.

Skomplikowane wybory, do których nic nas nie zmusiło i których możemy całkowicie uniknąć, jeśli chcemy negocjować z Rosją.

W 1962 r. doszło do kryzysu kubańskiego.

Związek Radziecki zainstalował pociski nuklearne na Kubie, co oznacza „w ogrodzie Amerykanów”, którzy bardzo źle to przyjęli.

Amerykańscy generałowie byli szczególnie życzliwi. Byli gotowi do wojny nuklearnej i nie mieli ochoty negocjować czegokolwiek ze Związkiem Radzieckim.

Jak długo trwa ten kryzys? Od 14 do 28 października 1962.

13 dni.

13 dni, kiedy nie wiedzieliśmy, czy słońce wzejdzie następnego dnia, poza przerażającym i postnuklearnym spektaklem.

JFK nie szedł za armią i generałami.

Negocjuj ze Związkiem Radzieckim.

READ  Pięć rosyjskich wiosek bez prądu po ostrzale ukraińskiej artylerii

Trzeba powiedzieć, że w listopadzie 1961 r. Stany Zjednoczone rozmieściły 15 pocisków Jupiter w Turcji i 30 we Włoszech, zdolnych dosięgnąć terytorium Związku Radzieckiego w ciągu kilku minut.

Nikita Chruszczow, rozmieszczając swoje rakiety na Kubie, robił Stanom Zjednoczonym to, co Amerykanie właśnie zrobili Rosjanom.

Ale wzajemność to dziwna rzecz.

Ostatecznie w ciągu 13 dni Kennedy i Chruszczow zgodzili się na wycofanie sowieckich rakiet z Kuby, a 6 miesięcy po tym, jak amerykańskie rakiety wystrzelono z Turcji bez publicznego ogłoszenia, było to tajne porozumienie.

Kennedy został ostatecznie zamordowany.

Dlaczego opowiadam wam o tej wspaniałej historii?

Bo w 1962 roku pokój i negocjacje trwały 13 dni.

Jeśli po kilku miesiącach rosyjskiej interwencji na Ukrainie nie mamy pokoju i porozumienia, to dlatego, że strony lub jedna ze stron nie chce pokoju.

Ci, którzy nie chcą pokoju, są skazani na wojnę.

Jednak w negocjacjach nie ma tchórzostwa. W końcu wszystko w stosunkach międzynarodowych zawsze kończy się przy stole negocjacyjnym.

Jedyną różnicą jest liczba zgonów zanim tam dotrzesz.

I tak burmistrz Bruno wyjaśnia ci, że będziesz się ślinić, nawet jeśli o nic nie poprosisz…!

13 dni filmowych do obejrzenia lub obejrzenia ponownie.

Karol Sannata

„Jest to artykuł »informacyjny«, tj. wolny od powielania w całości lub w części, pod warunkiem, że ten akapit zostanie później powielony. Insolentiae.com to strona, na której Charles Sanat wyraża się codziennie i zapewnia niegrzeczną i nieustępliwą analizę wiadomości gospodarczych. Dziękuję za odwiedzenie mojej strony Możesz zapisać się do naszego bezpłatnego codziennego biuletynu na www.insolentiae.com »

źródło BFMTV.com tutaj