Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niemcy i Europa Środkowa: walka u bram!

Niemcy i Europa Środkowa: walka u bram!

Można co najmniej powiedzieć, że Frederic Petit nie jest jednym z tych leniwych posłów (uważaj na…), którzy spędzają czas na apelu i nigdy nie stawiają stopy w swoim okręgu wyborczym! Wręcz przeciwnie, od czasu swojego wyboru w 2017 roku podróżował tam i z powrotem w barwach większości prezydenckiej Emmanuela Macrona, co było wówczas zupełnie nowe. Tempo jeszcze bardziej przyspieszyło w ostatnich tygodniach wraz z wojną na Ukrainie i napływem uchodźców na polską granicę, którzy mieszkają z żoną Polką w Krakowie. W wieku 61 lat, urodzony w Marsylii, ojciec dwóch córek, ten starszy człowiek, z wykształcenia inżynier i z Ministerstwa Obrony, został zainwestowany przez Sojusz Prezydencki „wszystko” (LREM, Agir, Horizons, MoDem) w 7. dzielnicy Francuzów mieszkających za granicą (Niemcy, Europa Środkowa i Bałkany). Frederic Petit to prawdziwy kosmopolityczny naukowiec. Zajmował kilka stanowisk kierowniczych w firmach z sektora energetycznego, mieszkał w Kamerunie, kilku krajach Europy Wschodniej i Egipcie. Posługuje się pięcioma językami. Od ubiegłego roku jest zastępcą sekretarza generalnego Europejskiej Partii Demokratycznej oraz członkiem Rad Parlamentarnych Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz Rady Europy. Upadły w 2017 roku ustępujący poseł socjalistyczny Pierre-Yves Le Burgen (63% w drugiej turze), ma nadzieję, że w tym roku utrzyma mandat posła.

drużyna rugby

To także cała armia kandydatów, w sumie piętnastu, wystarczająca do zbudowania silnej drużyny rugby walczącej o jej pozycję. W drugiej turze wyróżniają się nazwiska Rharmaoui-Klaken, ponieważ zainwestował je NUPES, nowy związek lewicy i ekologów kierowany przez Jeana-Luca Mélenchona. 25-latek należy do pokolenia zaangażowanego w klimat. Czerpiąc z doświadczenia zawodowego w instytucjach europejskich, w Ambasadzie Francji w Niemczech, a obecnie pracując jako doradca prawny i polityczny w Federalnym Instytucie Morskiej Energetyki Wiatrowej w Berlinie, Francuzka chce ucieleśniać zaangażowanie obywateli. Po prawej republikanie udzielają poparcia Philipowi Deswellowi, który zostaje inaugurowany w Austrii. Z wykształcenia audytor, pracuje dla europejskich instytucji finansowych, w tym Europejskiego Banku Centralnego. Lojalny działacz partii LR, został mianowany doradcą kampanii prezydenckiej Valérie Pécresse. Wybrana przez RNI Mathilde Dumas, która zmierzy się z kolejną skrajnie prawicową kandydatką, 49-letnią Sophie Luebwick, menedżerką w sektorze medycznym i matką czwórki dzieci, odejdzie pod szyldem Reconquest! Napisane przez Erica Zemmoura. Przebywszy Maroko i Szwajcarię, obecnie mieszka w Bułgarii, w Sofii. Niedaleko od politycznego spektrum, Alexandre Larroque będzie bronił barw Unii dla Francji, ruchu zrodzonego z sojuszu Les Patriotes (Florian Philippot) i Debout la France (Nicolas Dupont-Aignan).

READ  Lego chce zakazać stereotypów płci w swoich zabawkach

bułgarski powieściopisarz

Valerie Chartrein będzie bronić barw proeuropejskiej partii Volt. Francuzka mieszka w Berlinie w Niemczech od 2007 roku, gdzie założyła firmę specjalizującą się w ułatwianiu strategicznych projektów foresight. Vassili Le Moigne otrzymał stanowisko ASFE (Alliance Solidaire des Français de l’étranger). Ojciec rodziny, ekolog, przekonany Europejczyk, innowator i lider biznesu, ma trzydzieści lat życia na całym świecie i karierę w „Technika”. Obecnie mieszka w Czechach. Od 2017 roku jest doradcą francuskich rezydentów za granicą, a od zeszłego roku przewodniczącym Rady Konsularnej. Tatiana Boteva Malo, bułgarska powieściopisarka, urodzona w Sofii we francuskojęzycznej rodzinie i była szefowa listy EELV w ostatnich wyborach konsularnych, tym razem odchodzi w barwach utworzonego ostatnio UCE, związku centrystów i ekologów rok na prochach wciąż powstających z prochów Jean Vincent Blass UDE (Związek Demokratów Ekologicznych). Sophie Chédiac została zainwestowana przez Republikanów i Lewicę Socjalistyczną (GRS) powstałą w wyniku połączenia MRC Jean-Pierre Chevenment i ruchu APRÉS Marie-Noel Lenman, po tym, jak zamknęli drzwi Partii Socjalistycznej. Wspomnijmy również Lucasa Funka (DIV), Felixa Droueta z Partii Piratów i Jaya Pattona z Partii Bretońskiej. Thierry Deneuve przedstawia się jako dezerter z NUPES, pod szyldem Alliance of Independent Environmentalists i Cap21, ruchu byłej minister Corinne Lepage. Odrestaurowany kilkadziesiąt lat temu w Wiedniu, nadal mieszka w Austrii, mimo że sprzedał swój biznes. Jerome Segal, francusko-austriacki eseista i historyk, wykładowca na Sorbonie, badacz i dziennikarz w Wiedniu w Austrii, w końcu przedstawił się w barwach zwierzęcej imprezy.