Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niektóre aplikacje działające w tle rozbijają niezależność iPhone’ów

W systemach iOS i Android niektóre aplikacje działają nawet wtedy, gdy nie są otwarte. Niektóre aplikacje działające w tle mogą być nadmiernie zachłanne i zmniejszać autonomię iPhone’ów.

Źródło: Unsplash

Niektórzy użytkownicy mają nieprzyjemną niespodziankę, że ich bateria iPhone’a topi się jak śnieg na słońcu. poprzez poradnictwo Strona baterii w Ustawieniach Ze swoich urządzeń zdali sobie sprawę, że niektóre aplikacje są odpowiedzialne za ten nagły spadek ich autonomii.

Nawet jeśli nie korzystasz z aplikacji, niektóre mogą ją uruchamiać i aktualizować w tle, aby zbierać informacje, wysyłać powiadomienia lub utrzymywać połączenie ze słuchawkami lub smartwatchem. Problemem jest Nadal zużywają one baterię, co może znacznie zmniejszyć autonomię.

Aby przeczytać takżeiPhone: czy tryb oszczędzania energii jest naprawdę skuteczny?

Aplikacja Météo-France jest zbyt zachłanna w tle

Jak ujawnił @fquairel na Twitterze za pomocą zrzutu ekranu, aplikacja Météo-France stopi baterię syn iphone’a 12 mini. W rzeczywistości możemy to przeczytać Zużył 49% baterii podczas pracy w tle. Jednak internauta otworzyłby go tylko raz na 24 godziny. Nie jest więc normalne, że aplikacja wykorzystała połowę swojej autonomii.

Według naszych kolegów z MacGeneration, którzy odpowiedzieli na jego tweet, Wystarczy odinstalować i ponownie zainstalować aplikację, aby znaleźć poprawną autonomię. Ten problem nie zostanie wyizolowany, ponieważ inny użytkownik reddit Wspomniała również, że aplikacja Telegram, którą pobrał na iPhonie, działała w tle przez prawie 10 godzin, dwa razy więcej niż faktycznie używała.

Na domiar złego, Sam Apple niedawno skrócił żywotność baterii iPhone’ów dzięki aktualizacji iOS 14.6. Podczas oczekiwania na opublikowanie poprawki przez Apple lub odpowiednich programistów aplikacji, możemy być pewni, że to powiemy iPhone 13 będzie miał znacznie większą baterię 4352 mAh dla wersji Pro Max. A Ty, które aplikacje zużywają najwięcej energii baterii Twojego iPhone’a?

READ  Oto nowe funkcje i kwalifikujące się smartfony Xiaomi